20 Luty 2017

im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Ogólnopolski Konkurs Lingwistyczny
NewsyDnia 23 listopada 2016 roku 19 uczniów z klas I A i I B brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Lingwistycznym z języka angielskiego, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Celem konkursu było motywowanie uczniów do rozwijania swoich zainteresowań, sprawdzenie poziomu swojej wiedzy i promowanie osiągnięć uczniów o wysokim potencjale lingwistycznym. Miło nam ogłosić, że EMILIA TUCZAK - stypendystka programu "Prymus Pomorza i Kujaw" - uzyskała tytuł LAUREATA. Osiągnęła 100% wynik z testu. Otrzymała grawerowany dyplom i nagrodę książkową. Wielkie gratulacje!
Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Grażyna Otolska-Mróz.

Przekaż 1%
Szanowni Państwo!
Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i placówkom oświatowym do których uczęszczają.
Rozliczając swoje dochody za rok 2016 każdy może przeznaczyć 1 % podatku na placówkę oświatową poprzez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Chcąc przekazać 1% podatku na pomoc Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:
w części „J”:
- w rubryce 137 nr KRS – 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole,
- w rubryce 138 kwotę odpisu 1% od podatku;
w części „K” :
- w rubryce 139 nazwę placówki – Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Konarskiego 14 , 86-300 Grudziądz
- w rubryce 140 podatnik w kwadracie stawia X
Serdecznie dziękujemy za wsparcie !
ZIMOWE PTAKOLICZENIE
ZIMOWE PTAKOLICZENIEZIMOWE PTAKOLICZENIE jest coroczną akcją, w czasie której uczniowie należący do koła biologicznego pod opieką p. Bartoś inwentaryzowali ptaki występujące w okolicy naszej szkoły. 25 stycznia w spacerze towarzyszył nam i wspomagał swoją wiedzą oraz doświadczeniem ornitolog p. M. Kosowicz. W trakcie spaceru zaobserwowaliśmy parę najmniejszych ptaków Polski i Europy – mysikróliki oraz bardzo dużą ilość gawronów, kawek i wróbli.
Rajd "Pamięci gen. Pruszyńskiego"
Rajd "Pamięci gen. Pruszyńskiego"Dnia 21 stycznia odbył się rajd pieszy "Pamięci gen. Pruszyńskiego" Uczniowie pomimo zimowej aury wzięli w nim udział. Mieliśmy okazję zwiedzić fort Wielka Księża Góra i zapoznać się z historią powrotu Grudziądza do macierzy. Na trasie rajdu odbył się okolicznościowy konkurs, w którym drużyna naszego gimnazjum Julia Laskowska z klasy 3a oraz Wiktoria Wolant z klasy 1c zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.
Spotkanie z historią
Spotkanie z historią19 stycznia klasa 3a z wychowawcą uczestniczyła w "Spotkaniu z historią", które odbyło się w auli Zespołu Szkół Technicznych.
Podczas spotkania p. Tadeusz Raufleisz - Przewodniczący Koła Miłośników Dziejów Grudziądza przybliżył uczestnikom sylwetkę Józefa Włodka (Prezydenta Grudziądza w latach 1920 - 1939) a p. Dawid Schoenwald - Kierownik Działu Historii Muzeum w Grudziądzu w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o Stanisławie Michałowskim (Wiceprezydencie Grudziądza w latach 1933 - 1939). Ponadto uczniowie zapoznali się z wieloma ciekawymi faktami z historii naszego miasta z okresu Powrotu Grudziądza do Macierzy.
Spotkanie uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w montażu słowno - muzycznym i zespołu wokalno - instrumentalnego z Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod opieką p. Macieja Gburczyka.

Nabór na stanowisko referenta
Ogłoszenie
W związku z naborem na stanowisko referenta w naszym gimnazjum publikujemy Regulamin naboru na wolne stanowiska urzędnicze i informujemy, że 20 stycznia odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna kandydatów i wyłonienie osoby zatrudnionej.

REGULAMIN NABORU
Konkurs "Anglomaniacy na start"
Konkurs "Anglomaniacy na start"Od pewnego czasu na holu III piętra wiszą antyramy z ciekawie opracowanymi materiałami do nauki języka angielskiego. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W związku z tym ogłaszamy konkurs "Anglomaniacy na start".

Regulamin jest prosty:
1) Zrób zdjęcie dowolnej antyramy;
2) Wypisz zwroty i wyrażenia w postaci słowniczka na kartce A4 w ciekawej szacie graficznej;
3) Dostarcz podpisany wydruk (imię/nazwisko/klasa) do pani G. Otolskiej-Mróz, do sali 38;
4) Odbierz dwie nagrody niespodzianki :)
5) Konkurs trwa do 24 lutego 2017roku.

TAKE PART & GOOD LUCK

Nowy rok turystyczny rozpoczęty.
Newsy

W grudniu odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu turystycznego 2016. Nasze gimnazjum zajęło IV miejsce w Pucharze Turystyki Pieszej 2016 organizowanym przez PTTK w Grudziądzu oraz V miejsce w Pucharze Grudziądza w Marszach na Orientację, organizowanym przez KInO EKOTON.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, ich udziałowi w rajdach pieszych i imprezach na orientację mogliśmy być dwukrotnie w gronie wyróżnionych. Opiekun SKKT serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom imprez turystyczno - krajoznawczych i zaprasza na kolejną imprezę już 14 stycznia. Startujemy na Lokalnej InO EKOTONA.

Najpiękniejsza karta bożonarodzeniowa
W grudniu odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową. I miejsce zajął KACPER LASKOWSKI z kl. 2a, II miejsce zdobyła ALEKSANDRA SOJA z kl. 1b a trzecie KINGA WRONKOWSKA z kl. 1b.
Podczas oceny prac JURY szczególną uwagę zwracało na pomysłowość i estetyką wykonania pracy.
Wszystkie karty świąteczne zdobiły hol II piętra a najpiękniejsze zostały zaniesione przez wolontariuszy do chorych - podopiecznych z parafii Św. Krzyża.

20 lutego 2017 r.

Leona i Ludomira