20 Październik 2019

Konsultacje dla rodziców

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

"Dni walki z głodem"
pck

W październiku członkowie SK PCK kwestowali w marketach

Netto i Biedronka

w ramach "Dni walki z głodem".

Zebrane fundusze przeznaczone będą na posiłki dla

ludzi potrzebujących.

Brawo uczniowie!

Praktycznie i zdrowo!

Dnia 15 października na godzinie wychowawczej klasa VA

wykonywała z owoców zdrowe desery i sałatki.

Uczniowie samodzielnie kroili, mieszali, dekorowali

oraz układali w miseczki swoje potrawy.

Następnie dzieci zabrały się do kosztowania tych wspaniałości.

Ta praktyczna lekcja bardzo się wszystkim spodobała.
Czerwonokrzyska choinka
pck

Szkolne Koło PCK, pod opieką p. Aleksandry Jabłońskiej,

zorganizowało na terenie szkoły zbiórkę zabawek,

książek oraz maskotek na tzw."Choinkę czerwonokrzyską".

Jak zawsze mogliśmy liczyć na wielkie serca naszych uczniów,

którzy są otwarci na ludzi biednych i potrzebujących.

Warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej.

Dnia 9.10.2019 r. uczniowie klasy 1 wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach Centrum Ekologii w Grudziądzu.

Wszyscy mieli okazję wykorzystać dary jesieni oraz materiały z odpadów i stworzyli piękne jesienne obrazy.

Całej klasie towarzyszyły wspaniałe humory oraz twórcze kompozycje.

Dzień Papieski.

W piątek 11 października z okazji "Dnia Papieskiego" odbył się apel przez radiowęzeł ",który poprowadziła Sandra Dłużewska z klasy VA.Uczennica przypomniała postać Karola Wojtyły."Wstańcie,chodźmy!"-to hasło XIX Dnia Papieskiego,który obchodzić będziemy 13.10 .2019r.w całej Polsce.Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypomina się nauczanie Jana Pawła II.We wszystkich kościołach i na ulicach miast odbywają się się zbiórki na"żywy pomnik"Papieża-Polaka,czyli stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.Organizatorem Dnia Papieskiego jest co roku
Fundacja"Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Akademia Bezpieczestwa w kinie "Helios".

Dnia 10 października kl. VA pod opieką p. Aleksandry Jabłońskiej, w ramach Akademii Bezpieczeństwa udała sie do kina Helios. Na początku spotkania policjant przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w sieci a następnie uczniowie obejrzeli wzruszający film "Był sobie pies II". Po seansie wszyscy zasiedli w KFC, gdzie każdy zamówił dla siebie coś pysznego.

Radio "Eska" w naszej szkole.

Dnia 2 października odwiedziła nas Pani Paulina z Radia Eska, która przeprowadziła wywiad z uczniami kl.II b dotyczący pomocy charytatywnej "Polska w plecaku".
W przeciwieństwie do Pani Asi, która się bardzo stresowała, dzieci załapały bakcyla i bardzo entuzjastycznie odpowiadały na zadane pytania.

"Pani JESIEŃ" w naszej szkole.

W naszej szkole na dobre zawitała" Pani Jesień". Uczniowie z kl.VA pod opieką p.Aleksandry Jabłońskiej wykonali
piękne jesienne dekoracje, którymi ozdobili stołówkę, korytarze oraz okna.
W każdej klasie wychowawczynie z dziećmi samodzielnie wykonały wspaniałe stroiki z jarzębiny, liści, kasztanów oraz wrzosów.
W salach jest bardzo kolorowo i cudownie pachnie jesienią.

Dzień Chłopaka

Dzisiaj w naszej szkole radośnie obchodziliśmy "Dzień chłopaka". Z tej okazji dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały wierszyki i życzenia, które przeczytała przez radiowęzeł Sandra z kl.VA. Każdy chłopak otrzymał słodki upominek oraz w dniu dzisiejszym nie był pytany. Oczywiście o swoich chłopcach pamiętały również wychowawczynie i koleżanki z klasy, które również przygotowały miłe niespodzianki.

20 października 2019 r.

Jana i Kleopatry