26 Kwiecień 2019

Konsultacje dla rodziców

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Dzień liczby π
Dzień liczby π15 marca 2019 obchodziliśmy Dzień Liczby π. Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych mogli wziąć udział w międzyklasowym konkursie wiedzy na temat liczby π.
Do rozwiązania było 5 zadań związanych z tematyką liczby π. Pierwsze polegało na przygotowaniu plakatu, drugie obliczeniu 10-ciu iloczynów z liczbą π z dokładnością do 5 miejsca po przecinku, trzecie na ułożeniu puzzli z liczbą π, czwarte na ułożeniu krótkiego wiersza o liczbie π, piąte było quizem wiedzy z 10-cioma zadaniami z odpowiedziami a,b,c.
Konkurencja była ostra. Po rozegraniu wszystkich konkursów klasy A i B miały taką samą liczbę punktów, potrzebna była więc dogrywka "do pierwszego błędu". Konkurencje wygrała klasa A, na drugim miejscu uplasowała się klasa B, dzielnie walczyła klasa C, która zajęła trzecie miejsce.
Wszyscy się dobrze bawiliśmy. Nagrodą główną były 5-tki za aktywność dla zwycięzców i plusy dla drużyny drugiej. Wszyscy otrzymali krówki, aby się dosłodzić.
JM

Drzwi otwarte
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
W dniu 28.03.2019 w naszej szkole gramy w gry planszowe. Przynieś grę, kocyk, zaproś znajomych i na przerwach GRAMY!!!!

Wizyta przedszkolaków
NewsyDzisiaj w szkole gościliśmy 6-latki z Przedszkola Miejskiego "Kopernik". Dzieci wraz z wychowawczynią zostały zaproszone przez p.Aleksandrę Jabłońską na zajęcia plastyczne. Wszystkie dzieci po raz pierwszy miały możliwość zasiąść w szkolnych ławkach. Podczas zajęć samodzielnie kolorowały, ozdabiały motylki, misie i kurczaczki.W nagrodę za wykonanie pięknych prac przedszkolaki otrzymały maskotkę do swojej sali. Na zakończenie wizyty zwiedziły salę oraz świetlicę na 3 piętrze.

I miejsce w konkursie
I miejsce w konkursie26 lutego w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie "Ulepimy dziś bałwana". Możemy się pochwalić :) Uczniowie klasy II a wraz z wych. p. Martą Szymborską przygotowali bałwana, który zajął I miejsce :) po wręczeniu nagród na uczniów czekało ognisko i kiełbaski.

Daj Pluszaka dla Dzieciaka
Daj Pluszaka dla DzieciakaNasza szkoła przyłączyła się do akcji "Daj pluszaka dla dzieciaka". Uczniowie przynoszą maskotki, które zostaną przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. Pluszaki trafią w ręce najmłodszych, którzy uczestniczą w różnych zdarzeniach drogowych. Bardzo dziękujemy naszym uczniom za tak liczne zaangażowanie. Maskotki można przynosić do 4 marca.
Tłusty czwartek
Tłusty czwartekW naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku. Od samego rana zaczęło się "pączkowe szaleństwo" wśród uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Dzisiaj nikt nie liczy kalorii. W szkolnej stołówce podczas obiadu każdy uczeń otrzymał pysznego pączka.

Mikołaj Kopernik patronem naszej szkoły

Z okazji 47 Grudziądzkich Dni Kopernikowskich w naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny pod hasłem "Mikołaj Kopernik patronem naszej szkoły". Na parterze i 2 piętrze zorganizowano wystawę prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 lutego.

Urodziny M. Kopernika
Newsy19 lutego 2019 r. delegacja z kl. 4A wraz z wychowawczynią p .Aleksandrą Jabłońską udała się na Plac Miłośników Astronomii,aby złożyć kwiaty pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika.To właśnie tu ogłoszono inaugurację 47 Grudziądzkich Dni Kopernikowskich. Pan Sebastian Soberski zaprosił wszystkich zgromadzonych do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego na seans "Z Ziemi na Krańce Wszechświata". Przypomniał również, że Dni Kopernikowskie upamiętniają rocznicę pobytu Mikołaja Kopernika w Grudziądzu i wygłoszenia traktatu "O szacunku monety".

26 kwietnia 2019 r.

Marzeny i Marii