12 Grudzień 2018

Konsultacje dla rodziców

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Spotkanie z górnikiem
Spotkanie z górnikiem4 grudnia swoje imieniny obchodzi m.in. Barbara - patronka górników. Z tej okazji naszych uczniów odwiedził dzisiaj pan górnik, który opowiedział o tym, jak wygląda jego praca, z jakich elementów składa się strój galowy górników oraz odpowiedział na wiele zadanych przez dzieci pytań :)

Kiermasz świąteczny
Kiermasz świątecznyW dniach 4 i 5 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbył się kiermasz świąteczny. Zaproszeni byli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie oraz okoliczni mieszkańcy. W sprzedaży były stroiki świąteczne, choineczki, bombki, kartki bożonarodzeniowe, pierniki oraz rożnego rodzaju ciasta. Wszystkie te rzeczy samodzielnie wykonali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Kiermasz cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów szczególnie klas młodszych.
Dzieci kupowały prezenty dla swoich rodziców, dziadków oraz rodzeństwa. Zebrane pieniążki zostały przeznaczone na rzecz szkoły.

Wolontariusz roku
Wolontariusz rokuMiło nam ogłosić, że uczeń naszej szkoły Przemysław Rzepczyński z kl. 3b został jednym z najlepszych wolontariuszy w Grudziądzu i odebrał nagrodę z rąk prezydenta. Przemkowi podziękowano za zaangażowanie społeczne, ogromny zapał oraz wytrwałość w niesieniu bezinteresownej pomocy na rzecz ubogich i potrzebujących. My również serdecznie gratulujemy. Brawo!!!
Dzień Praw Dziecka

20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Obchodzony jest w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. po to, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek posiadający swoje prawa.
Z tej okazji 20.11 nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w apelu przygotowanym przez nauczycieli klas I - II. Wspólnie odczytywali i omawiali najważniejsze zagadnienia związane z prawami dziecka.
Spotkainie ze Strażą Miejską
Spotkainie ze Strażą Miejską20 listopada kolejny raz przedstawiciele Straży Miejskiej odwiedzili najmłodszych uczniów naszej szkoły. W trakcie spotkania strażnicy rozmawiali z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa a także zapoznali ich z najważniejszymi numerami alarmowymi. Uczniowie klas I i II z zainteresowaniem słuchali panów w mundurach.
Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego MisiaW piątek, 23 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci mogły przynieść do szkoły swoje ulubione, pluszowe niedźwiadki i razem z nimi spędzać miło czas. Na koniec wspólnej zabawy każdy z uczniów otrzymał czekoladowego Misia Lubisia :)

Andrzejki w IVa
Andrzejki w IVa27 listopada odbyły się klasowe andrzejki kl.4A. Dziewczynki i chłopcy przygotowali wróżby andrzejkowe, podczas których było mnóstwo śmiechu i radości. Cała klasa wspaniale bawiła się przy muzyce.
Klasa IV w CEE
Klasa IV w CEE27 listopada klasa 4A wraz z wychowawcą udała się do Centrum Edukacji Ekologicznej. Tam odbyło się spotkanie z panem leśniczym pod hasłem "Dzik jest dziki,dzik jest zły". Dzieci poznały budowę dzika, dowiedziały się czym się żywi i jak należy się zachować, gdy się z nim spotkamy. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, układali rebusy i odpowiadali na pytania pana leśniczego. Na koniec wszyscy otrzymali cukierki. Wizyta w CEE bardzo podobała się uczniom.

Konkurs na Logo biblioteki

MARTA SZYMBORSKA