22 Sierpień 2019

Konsultacje dla rodziców

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Zebranie dla rodziców klasy I
Wyprawka szkolna
Wyprawka szkolna dla uczniów klasy I i II i III szkoły podstawowej

Do pobrania:
Klasa I

Klasa II i III
Dzień dziecka
Dzień dzieckaDnia 3 czerwca, w naszej szkole odbył się Dzień dziecka.
Wszyscy uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu. Młodsi koledzy zostali poczęstowani lodami. Klasa 4 sprzedawała pyszne ciasto oraz maskotki. Starsze uczennice malowały twarze. Piękna pogoda umożliwiła rozegranie gry w dwa ognie, w której chętnie zmierzyli się uczniowie czwartej klasy. Mniej chętni do aktywnego odpoczynku spędzali czas na kocach, zajadali się przekąskami oraz grali w karty. Można było również sprawdzić swoje umiejętności w grze w szachy z panem Muchowskim. Uczniowie mogli też zakupić maskotki klasowe, ciasta lub inne drobiazgi na kiermaszu. Zorganizowano także konkursy dla osób z młodszych klas dotyczących właśnie tego święta.
Po zakończeniu wróciliśmy do swoich domów, zmęczeni i szczęśliwi.

Zajęcia terenowe
Zajęcia terenoweW dniach 7 i 14 maja odbyły się zajęcia terenowe z fizyki i chemii. Zajęcia te są częścią projektu interdyscyplinarnego "Odkrywcy przyrody". Uczniowie III klasy gimnazjum podczas zajęć z fizyki zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi ruchu ciał, natomiast zadania z chemii dotyczyły badania wody. Cykl zadań "W kropli wody" polegał na określaniu właściwości wody pochodzącej z czterech różnych miejsc: jeziora, stawu, ujęcia głębinowego i rzeki.
Taka forma realizacji zajęć jest niezwykle ciekawa dla uczniów i służy rozwijaniu kompetencji matematyczno - przyrodniczych.

Warsztaty EDUKIDO
Warsztaty EDUKIDO9 maja uczniowie klas 1, 2 i 4 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez firmę EDUKIDO. Dzieci budowały z klocków Lego kolejkę górską, sprawdzały, czy zbudowane przez nich wagoniki wytrzymają zderzenie ze ścianą ;) Uczniowie klasy 4 zobaczyli, jak można wykorzystać klocki Lego do nauki języka polskiego. Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom wiele radości.

Złość - przyjaciel czy wróg
NewsyW środę 8 maja uczniowie klas I-II spotkali się z przedstawicielami Straży Miejskiej na zajęciach pt. "Złość - przyjaciel, czy wróg". Dzieci rozmawiały o tym, czy złość jest dobra, czy zła oraz o tym, w jaki sposób sobie z nią radzić.
4a w Centrum Edukacji OGNIK
4a w Centrum Edukacji OGNIKDnia 7 maja 2019 r. klasa 4A z wych. A.Jabłońską udała się do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej "Ognik". Uczniowie dowiedzieli się na temat zagrożeń i skutków nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Podczas wizyty oglądali stanowiska, gdzie dowiedzieli się jak zapobiegać pożarom w mieszkaniu, lesie czy podczas biwaku. Zobaczyli też inscenizację działań jakie podejmują strażacy po wypadku drogowym, usłyszeli o "cichym zabójcy" jakim jest tlenek węgla. Najbardziej dzieciom podobało się przebieranie w strój strażaka i wirtualna jazda wozem strażackim na akcje gaśniczą. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że były to zajęcia bardzo atrakcyjne i ciekawe.

OgłoszenieDrogi Trzecioklasisto już niedługo będziesz musiał wybrać szkołę ponadgimnazjalną. Rekrutacja do szkół odbywa się elektronicznie.

JAK WYBRAĆ SZKOŁĘ I KLASĘ?

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to trudna, odpowiedzialna i ważna decyzja. Może ona zaważyć na całym Twoim późniejszym życiu. Dlatego powinieneś tę decyzję podjąć rozważnie. Weź pod uwagę swoje zainteresowania i zdolności.
Możesz wybrać aż trzy szkoły ponadgimnazjalne i dowolną liczbę klas (oddziałów) w tych szkołach. Na pierwszym miejscu umieść tę szkołę i klasę, w której najbardziej chciałbyś się uczyć. Będzie to twoja klasa pierwszego wyboru. Jeśli obawiasz się, że zabraknie Ci punktów na to, aby się tam dostać, pozostaną jeszcze klasy z dalszych miejsc twojej listy preferencji.
Więcej o naborze znajdziesz TUTAJ.
Dzień liczby "Pi"
Dzień liczby "Pi"15 marca 2019 obchodziliśmy Dzień Liczby π. Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych mogli wziąć udział w międzyklasowym konkursie wiedzy na temat liczby π.
Do rozwiązania było 5 zadań związanych z tematyką liczby π. Pierwsze polegało na przygotowaniu plakatu, drugie obliczeniu 10-ciu iloczynów z liczbą π z dokładnością do 5 miejsca po przecinku, trzecie na ułożeniu puzzli z liczbą π, czwarte na ułożeniu krótkiego wiersza o liczbie π, piąte było quizem wiedzy z 10-cioma zadaniami z odpowiedziami a,b,c.
Konkurencja była ostra. Po rozegraniu wszystkich konkursów klasy A i B miały taką samą liczbę punktów, potrzebna była więc dogrywka "do pierwszego błędu". Konkurencje wygrała klasa A, na drugim miejscu uplasowała się klasa B, dzielnie walczyła klasa C, która zajęła trzecie miejsce.
Wszyscy się dobrze bawiliśmy. Nagrodą główną były 5-tki za aktywność dla zwycięzców i plusy dla drużyny drugiej. Wszyscy otrzymali krówki, aby się dosłodzić.
JM

22 sierpnia 2019 r.