22 Październik 2018

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Wycieczka do Bydgoszczy
Wycieczka do BydgoszczyW dniu 15 .10 2018r. uczniowie klasy 4a pod opieką p. A. Grajkowskiej i p. A. Jabłońskiej udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. W pierwszej kolejności zwiedzali "Muzeum mydła i historii brudu", gdzie usłyszeli jak powstało mydło i samodzielnie wykonali swoje zapachowe, kolorowe mydełka. Następnie odwiedzili "Karmelową krainę", gdzie najpierw zobaczyli jak wyrabia się władnoręcznie cukierki a następnie samodzielnie wykonali piękne kolorowe lizaki o smaku zielonego jabłuszka. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni zarówno warsztatami jak i wizytą w Mc.Donaldzie. Na zakończenie dzieci mogły zakupić sobie pamiątki. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Pani A.Grajkowskiej dziękujemy za zorganizowanie tak wspanialej wycieczki.

Konkurs fotograficzny
"Grudziądz w dniu Święta Niepodległości"

Zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficznym.
Zadanie konkursowe polega na pokazaniu na fotografii jak Grudziądz świętuje 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Można sfotografować wydarzenia towarzyszące, ulice lub uroczystości, które będą odbywały się w tym dniu.
Aby wziąć udział w konkursie należy wybrać 3 fotografie i dostarczyć je w wersji elektronicznej do p. Moniki Maciejewskiej lub na adres e-mail: gimnr4@gmail.com do 16 listopada 2018 r.

Akcja - segregacja
Akcja - segregacjaW dniach od 21 - 23.09 w naszym kraju przebiegła akcja Sprzątanie świata, której hasłem było „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Uczniowie naszej szkoły przez cały rok szkolny realizują hasło tegorocznego sprzątania.
Aby uwrażliwić uczniów na konieczność dbania o porządek w środowisku, przedstawiciele klas wykonali również plakaty tematycznie związane z opisywanym wydarzeniem.
Celem prowadzonych działań było:
• wzmacnianie świadomości proekologicznej uczniów,
• uświadomienie korzyści dla środowiska naturalnego związane z segregowaniem śmieci.
Osobami odpowiedzialnymi za promocję tegorocznego sprzątania byli wychowawcy klas szkoły podstawowej, gimnazjum wraz z nauczycielem biologii.
Całoroczną zbiórkę surowców wtórnych nadzoruje p. Małgorzata Porowska.

Święto drzewa
Święto drzewaŚwięto Drzewa to święto ekologiczne obchodzone w tym roku w naszym kraju już ponad 16 raz. Uczniowie naszej szkoły wyróżnili to wydarzenie wykonaniem:
a) plakatów drzew – klasy I – IV,
b) gazetek tematycznych zawierających powiedzenia, przysłowia i złote myśli związane z drzewami.
Młodzież w tym dniu wysłuchała apelu związanego z omawianym świętem przekazanym przez radiowęzeł, a podanym przez nauczyciela biologii. Święto to zostało również zasygnalizowane przedstawionymi prośbami drzew umieszczonymi na gazetce informacyjnej kalendarza ekologa. Nagrodą za wykonaną pracę były cukierki przekazane uczniom ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Kółko plastyczne

Ruszyły już zajęcia z kółka plastycznego, które w naszej szkole prowadzi p. Aleksandra Jabłońska. W tym roku szkolnym na kółko zapisało się 10 uczniów z klasy 4a. Na pierwszych zajęciach uczniowie wykonywali drzewo kasztanowca. Dziewczęta wycięły kasztany i wiewiórkę a chłopcy drzewo, liście oraz jeże. Drzewko prezentuje się pięknie i zostało zawieszone na parterze szkoły jako jesienna dekoracja.
Europejski Tydzień Sportu
Europejski Tydzień SportuW ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju gier i zabaw ruchowych oraz sztafecie na boisku szkolnym. Rozgrywki sportowe zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Dzień tabliczki mnożenia
Dzień tabliczki mnożenia28.09.2018r odbył się w naszej szkole "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Uczniowie zmierzyli się z różnego rodzaju zadaniami, łamigłówkami oraz zagadkami. Najlepsi uczniowie otrzymali certyfikat "Eksperta Tabliczki Mnożenia"

Było sobie życie

W poniedziałek, 24.09.2019r. uczniowie klas I, II i IV odwiedzili C.H. Alfa gdzie zwiedziły interaktywną wystawę edukacyjną "Było sobie życie". W trakcie zwiedzania i zabawy dzieci poznały ciekawostki związane z budową ciała człowieka w narracji znanej bajki „Było sobie życie”. Wystawa została stworzona pod patronatem czasopisma popularnonaukowego „Focus”. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o ciele człowieka, zobaczyły pod mikroskopem jak wygląda nasza krew i obejrzały bajkę na temat ważnej roli krwi w naszym życiu. Zajęcia były bardzo interesujące.
Dzień bez samochodu
Dzień bez samochodu21 września uczniowie klas pierwszych brały udział w Festynie zorganizowanym przez Wydział Transportu UM w Grudziądzu w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Pierwszaki odwiedziły zajezdnię tramwajową, gdzie dowiedziały się jak działają tramwaje, odbyły przejażdżkę tramwajem z zajezdni przy ulicy Dworcowej do Pętli w Tarpnie a następnie autobusem zostały przewiezione na stadion Olimpii. Na stadionie czekało na nie wiele atrakcji. Brały udział w konkursach, mogły zasiąść za kierownicą wozu strażackiego a pan policjant opowiedział jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Każde dziecko biorące udział w Festynie otrzymało słodycze i drobny upominek.

MARTA SZYMBORSKA
Inspektor ochrony