16 Grudzień 2018

Konsultacje dla rodziców

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Mikołajki
MikołajkiMikołajki to dzień, który każdy z nas bardzo lubi, szczególnie ci młodsi. Dlatego 6 grudnia na uczniów klas I-II czekało wiele miłych chwil. Wszystkie dzieci odwiedził Mikołaj, który każdemu z nich zostawił coś słodkiego - niestety nie udało nam się go zobaczyć ;) Klasa IIa pojechała na Rynek Główny, gdzie spotkała Świętego Mikołaja, dzieci pokręciły się na karuzeli oraz posłuchały kolęd i pastorałek. W tym czasie, w szkole, Pani dyrektor Sylwia Murawska wręczyła uczniom klas I nagrody, za najpiękniejsze prace plastyczne przedstawiające portret Świętego Mikołaja. To był naprawdę miły dzień, w którym można było poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Bezpiecznie bawię się zimą
Bezpiecznie bawię się zimą10 grudnia naszych uczniów odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Tym razem rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznej zabawy zimą. Jak się okazało, większość z nich doskonale wiedziała co robić, jak się bawić, żeby było bezpiecznie.
Warsztaty świąteczne
Warsztaty świąteczneWe wtorek uczniowie klas I, II i IV wzięli udział w warsztatach świątecznych, podczas których wykonali piękne śnieżne kule. Choć efekt końcowy był zadowalający, to wykonanie kul było nie lada wyzwaniem. Uczniowie wybierali ozdoby, które chcieli umieścić we wnętrzu kuli, a następnie z pomocą nauczycieli przyklejali je i dekorowali. Powstałe kule śnieżne uczniowie zabrali do domu i podarowali najbliższym.
Warsztaty w CEE
Warsztaty w CEEWe wtorek 11 grudnia klasa 4a wraz z wychowawcą po raz kolejny udała się na warsztaty świąteczne do Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczniowie własnoręcznie wykonywali choinki z patyczków a następnie ozdabiali kolorowymi koralikami, szyszkami i cekinami. Choinki na podstawkach z drewna prezentowały się przepięknie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze swojej twórczej pracy.

Spotkanie z górnikiem
Spotkanie z górnikiem4 grudnia swoje imieniny obchodzi m.in. Barbara - patronka górników. Z tej okazji naszych uczniów odwiedził dzisiaj pan górnik, który opowiedział o tym, jak wygląda jego praca, z jakich elementów składa się strój galowy górników oraz odpowiedział na wiele zadanych przez dzieci pytań :)

Kiermasz świąteczny
Kiermasz świątecznyW dniach 4 i 5 grudnia w naszej szkole po raz kolejny odbył się kiermasz świąteczny. Zaproszeni byli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie oraz okoliczni mieszkańcy. W sprzedaży były stroiki świąteczne, choineczki, bombki, kartki bożonarodzeniowe, pierniki oraz rożnego rodzaju ciasta. Wszystkie te rzeczy samodzielnie wykonali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Kiermasz cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów szczególnie klas młodszych.
Dzieci kupowały prezenty dla swoich rodziców, dziadków oraz rodzeństwa. Zebrane pieniążki zostały przeznaczone na rzecz szkoły.

Wolontariusz roku
Wolontariusz rokuMiło nam ogłosić, że uczeń naszej szkoły Przemysław Rzepczyński z kl. 3b został jednym z najlepszych wolontariuszy w Grudziądzu i odebrał nagrodę z rąk prezydenta. Przemkowi podziękowano za zaangażowanie społeczne, ogromny zapał oraz wytrwałość w niesieniu bezinteresownej pomocy na rzecz ubogich i potrzebujących. My również serdecznie gratulujemy. Brawo!!!
Dzień Praw Dziecka

20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Obchodzony jest w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. po to, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek posiadający swoje prawa.
Z tej okazji 20.11 nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w apelu przygotowanym przez nauczycieli klas I - II. Wspólnie odczytywali i omawiali najważniejsze zagadnienia związane z prawami dziecka.
Spotkainie ze Strażą Miejską
Spotkainie ze Strażą Miejską20 listopada kolejny raz przedstawiciele Straży Miejskiej odwiedzili najmłodszych uczniów naszej szkoły. W trakcie spotkania strażnicy rozmawiali z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa a także zapoznali ich z najważniejszymi numerami alarmowymi. Uczniowie klas I i II z zainteresowaniem słuchali panów w mundurach.

MARTA SZYMBORSKA
Inspektor ochrony