25 Listopad 2020

im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

11 listopada NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Niepodległa do hymnu” – akcja śpiewania hymnu państwowego
w dniu 11 listopada 2020 roku o godz. 12.00.
NIEPODLEGŁA DO HYMNU

🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱
"Żeby Polska była Polską"pod takim hasłem dnia 10.11.2020r. w Sz.Podst.Nr 1 uczczono 102 rocznicę Niepodległości Polski.
Podczas zdalnego nauczania uczniowie klas IV i VI z wykorzystaniem pokazu multimedialnego obejrzeli film pt"Historia niepodległości Polski",gdzie w obrazowy sposób zobaczyli czasy kiedy to przez lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę.To Im od 11.11.1918r.zawdzięczamy wolność,poczucie dumy narodowej,możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.
Młodsi uczniowie z klas 1-3 obejrzeli film pt"Co to jest niepodległość?".
Pani Aleksandra Jabłońska wykonała piękną gazetkę oraz zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem"Najpiękniejszy kotylion".Na godzinach wychowawczych dzieci śpiewały hymn Polski oraz pieśni patriotyczne.
🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱🌹🇵🇱
Najpiękniejszy kotylion.
🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
W konkursie plastycznym pod hasłem"Najpiękniejszy kotylion"
🥇m zajęła Agatka Zawadzka z kl.1A🌹
🥈m zajęły Iga i Zuzanna Lewandowskie z kl.2A🌹
🥉m zajęła Maria Raszkowska z kl.2A🌹
Wyróżniono:
Pola Schreiber z kl.1A🌺
Julia Suchodolska ,Kacper Mikołajczak,Marcel Wiśniewski z kl.2A🌺
Maja Klepacka,Vivianna Frost,Aleksandra Skrzypczak,Zuzanna Lewandowska z kl.3A🌺
Igor Pesta,Roma Fodrowska,Maja Szczepanek z kl.3B🌺
Serdecznie gratulujemy👍
Zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy💐❤💐
Wszystkie prace były piękne i starannie wykonane.Każdy kto brał udział w konkursie otrzymał uwagę pozytywną i ocenę 6👍
🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

O emocjach.
Dzisiaj na zajeciach z pedagogiem szkolnym uczniowie klasy 2a poznawali definicję Emocji – co to takiego? Jaka jest funkcja emocji i jaką rolę odgrywają w naszym życiu? Jak powstają? Jakie są podstawowe podziały emocji? Było ciekawie :)
Informacje o nauczaniu zdalnym.

Po uszczegółowieniu zasad pracy szkoły od 26 października dzieci w drodze do i ze szkoły nie muszą być pod opieką dorosłych .

Szczegóły dotyczące zmian w funkcjonowaniu szkoły i placówki znajdują Państwo na stronie: edukacja zdalna.

Nauczanie zdalne
DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE ORAZ NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY.

W dniu dzisiejszym Premier R.P Mateusz Morawiecki przedstawił nowe zasady pracy szkół. Od soboty 24 października cały kraj jest w strefie czerwonej i od tego dnia zaczynają obowiązywać dodatkowe obostrzenia mające na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się pandemii w naszym kraju.

Od dnia 26 października 2020 r. obowiązują zasady:
1. Klasy pierwsze, drugie i trzecie mają stacjonarne zajęcia w szkole według planu.
Ze względu na wprowadzony zakaz samodzielnego poruszania się dzieci w wieku do lat szesnastu w godzinach od 8.00 do 16.00, prosimy o odbiór dzieci przez opiekunów po zakończonych zajęciach.
2. Klasy czwarta i szósta przechodzą na nauczanie w trybie zdalnym.
Zajęcia lekcyjne będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem.
NR LEKCJI CZAS TRWANIA LEKCJI
1.           8.00-8.45
2.           8.55-9.40
3.        9.50-10.35
4.       10.45-11.30
5.       11.45-12.30
6.       12.45-13.30
7.       13.40-14.25

Lekcje będą się odbywały online w czasie rzeczywistym przede wszystkim za pomocą platformy Microsoft Teams, do której wszyscy uczniowie otrzymali dostęp.
Nauczyciele będą się również komunikować za pośrednictwem e - dziennika lub innych ustalonych narzędzi. W czasie zdalnego nauczania nauczyciele będą sprawdzać obecność na zajęciach oraz oceniać pracę uczniów zgodnie z zasadami wewnątrzszkolnego systemu oceniania.
Lekcja online trwać będzie co najmniej 30 minut.
3. Świetlica szkolna funkcjonuje bez zmian.
4. Wydawanie obiadów:
- klasy I – III bez zmian
- klasy IV i VI – do końca października odbiór przez opiekunów w godzinach 11.30- 16.30
Wpłat za obiady w listopadzie można dokonywać przy odbiorze.

Logowanie do Office 365

Logowanie do usługi Office 365
Dzień Papieski

Tegoroczny "Dzień Papieski" miał charakter wyjątkowy❤
Obchodziliśmy go w roku 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II.❤Hasło Dnia Papieskiego roku 2020 to "Totus Tuus".Jest ono blisko związane z Janem Pawłem II.💐
Karol Wojtyła będąc jeszcze księdzem wybrał to hasło na swoje biskupie zawołanie.Towarzyszyło mu ono aż do śmierci.Totus Tuus oznacza"Cały Twój" i odnosi się do zawierzeniu Bogu przez Maryję❤
Dnia 16.X.2020r.uczniowie klasy VI A przygotowali apel oraz gazetkę upamiętniającą naszego ukochanego papieża.Wszystkie klasy obejrzały film"Šwięty Jan Paweł II"🌷💐🌹🌷💐🌹🌷💐🌹

Święto drzewa.
W ramach obchodów "Światowego Dnia Poczty" dzieci napisały list do bliskiej osoby.
10 października obchodzimy "Święto Drzewa" 🌳, którego celem jest zwrócenie uwagi na środowisko przyrodnicze.
Na zajęciach dzieci wspólnie wykonały plakat drzewa, rozwiązywały krzyżówki i zagadki oraz wypowiadały się
na temat znaczenia drzew w naszym życiu🍂.

25 listopada 2020 r.

Erazma i Katarzyny