17 Listopad 2019

Konsultacje dla rodziców

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Świętujemy Niepodległość.

Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości uczniowie naszej szkoły kontynuowali uczestnicząc
w akademii szkolnej, przygotowując kotyliony w klasach oraz startując w konkursie plastycznym.
W konkursie pod hasłem "Najpiękniejszy kotylion" I miejsce zajęła Paulina Czerwińska z klasy VA,
2 miejsce Tymon Bieliński z klasy IIA, zaś 3 miejsce Oliwia Kępińska z klasy IIIA.
Serdecznie gratulujemy.
Jury brało pod uwagę pomysłowość, estetykę oraz technikę wykonania.
Wszystkie nagrodzone kotyliony można zobaczyć na wystawie prac (hol II piętro).
Zapraszamy.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2019 r. uczniowie klasy VA wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Aleksandrą Jabłońską
wzięli udział w Uroczystości z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na Rynku Głównym wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, słuchali przemówienia prezydenta Grudziądza,
oglądali pokazy dzieci, młodzieży i wojska. Nasi uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego
oraz rozdawali samodzielnie wykonane kotyliony mieszkańcom miasta.

Omówmy to wspólnie.
Spacer po Grudziądzu.

Dzisiaj uczniowie klasy VA wraz z wychowawczynią zwiedzali zabytki Grudziądza,

poznali patronów ulic wokół szkoły oraz byli na upragnionej pizzy i lodach.

To był wspaniały, integracyjny dzień. Wszyscy wrócili szczęśliwi i bardzo zadowoleni.

W teatrze

05.11.2019r.uczniowie kl. VA wraz z wychowawczynią udali się do Teatru na spektakl profilaktyczny pt "Internetowy porywacz".
To pouczająca historia dla każdego z nas, bez względu na wiek. Spektakl w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego przysporzył uczniom wielu emocji, skłaniając do przemyśleń oraz zafundował wszystkim dawkę pouczającej wiedzy. Dzięki tej sztuce dzieci uświadomiły sobie jakie negatywne skutki niesie ze sobą obcowanie w wirtualnym świecie a osiągnięta wiedza będzie miała odzwierciedlenie w przyszłości i pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji w prawdziwym życiu.

1 listopada

W dniu 30.10 klasa IIb i IIIa odwiedziły groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły,

grób Bronisława Malinowskiego oraz żołnierzy poległych za naszą Ojczyznę.

Na wszystkich grobach zapaliliśmy symboliczne znicze.

W Bibliotece Miejskiej.

23 października klasa IIIa wzięła udział w spotkaniu edukacyjnym w Bibliotece Miejskiej przy ul. Chopina.

Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, a także wzięli udział w konkursie czytelniczym,

którego zwycięzcą został Wiktor.

Pamiętamy.

Dzisiaj klasa VA wraz z wychowawczynią udała się na cmentarz komunalny.

Dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobie niezapomnianego

nauczyciela matematyki SP nr 1.
Widoczni i bezpieczni.

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze!

Dzisiaj wszystkie dzieci z klas 1-3 otrzymały od opiekuna Caritas odblaski na rękę.
Bardzo dziękujemy p. Jadwidze Szarszewskiej, która postarała się o takie odblaski z Caritas.
Dzięki nim najmłodsze dzieci podczas wycieczek i wyjść będą widoczne i bezpieczne.

17 listopada 2019 r.

Elżbiety i Grzegorza