24 Październik 2018

Szanowny Użytkowniku
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Administrator danych osobowych (ADO) – dyrektor szkoły. Mamy siedzibę w Grudziądzu przy ul. Konarskiego 14, kod pocztowy 86-300. Dane osobowe przetwarzane będą przez administratora w celu promocji szkoły. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może się Pan/Pani kontaktować z nami w następujący sposób: - listownie: (adres j.w.), - e-mailowo: sekretariat@sp1.grudziadz.pl, - telefonicznie: (56) 46-580-13 lub kom.: 609-002-738.

WITAMY
NA OFICJALNEJ STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
im. MIKOŁAJA KOPERNIKA
w GRUDZIĄDZU

Spotkanie z Fabienem
Spotkanie z Fabienem22 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Fabianem Jarząbem - uczniem Zespołu Szkół Rolniczych, który w ramach wymiany międzynarodowej ROTARY był na Tajwanie. Uczestniczył on w wymianie przez cały rok szkolny. W trakcie spotkania podzielił się swoimi wrażeniami z pobytu w tym egzotycznym kraju. Przedstawił jak wyglądała jego nauka w szkole tajwańskiej, opowiedział jedzeniu i o zwyczajach tam panujących. Uczniowie słuchali go z zainteresowaniem.

Młodzi głosują
Młodzi głosują18 października w naszej szkole, kształtując dobre nawyki demokratyczne, zrealizowaliśmy projekt pt.,,Młodzi głosują. Budujemy społeczeństwo obywatelskie", w ramach którego uczniowie naszej szkoły mogli zagłosować na wybranych kandydatów na prezydenta miasta i radnych. Frekwencja na poziomie 34% wyłoniła zwycięzców.

Podziel się posiłkiem
Podziel się posiłkiemW październiku wolontariusze ze SK PCK brali udział w akcji "Podziel się posiłkiem". Młodzież w weekend zbierała fundusze na ciepłe posiłki dla dzieci z rodzin najuboższych. Chętnych jak zawsze nie zabrało.Członkowie SK PCK spisali się na medal. Zebrali bardzo dużo funduszy na ten szczytny cel. Opiekun p. A. Jabłońska bardzo dziękuje wszystkim biorącym udział w akcji.
Października miesiącem różańca świętego
Października miesiącem różańca świętegoPaździernik to miesiąc różańca świętego. W związku z tym, w naszej szkole p. Aleksandra Jabłońska zorganizowała konkurs pod hasłem "Najpiękniejszy różaniec". Dzieci z klas 1,2 i 4 wykonały przepiękne różańce z korali jarzębiny, kasztanów, żołędzi, koralików, makaronu, żelków. Prace były bardzo pomysłowe i sprawiły uczniom dużo radości.
🥇I miejsce zajęła Wiktoria Lewandowska z klasy 1a,
🥈II miejsce zajęła Sandra Dłużewska z klasy 4a,
🥉III miejsce zajęła Patrycja Lewandowska z klasy 2a.
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy!
Wycieczka do Bydgoszczy
Wycieczka do BydgoszczyW dniu 15 .10 2018r. uczniowie klasy 4a pod opieką p. A. Grajkowskiej i p. A. Jabłońskiej udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. W pierwszej kolejności zwiedzali "Muzeum mydła i historii brudu", gdzie usłyszeli jak powstało mydło i samodzielnie wykonali swoje zapachowe, kolorowe mydełka. Następnie odwiedzili "Karmelową krainę", gdzie najpierw zobaczyli jak wyrabia się władnoręcznie cukierki a następnie samodzielnie wykonali piękne kolorowe lizaki o smaku zielonego jabłuszka. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni zarówno warsztatami jak i wizytą w Mc.Donaldzie. Na zakończenie dzieci mogły zakupić sobie pamiątki. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Pani A.Grajkowskiej dziękujemy za zorganizowanie tak wspanialej wycieczki.

Konkurs fotograficzny
"Grudziądz w dniu Święta Niepodległości"

Zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficznym.
Zadanie konkursowe polega na pokazaniu na fotografii jak Grudziądz świętuje 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Można sfotografować wydarzenia towarzyszące, ulice lub uroczystości, które będą odbywały się w tym dniu.
Aby wziąć udział w konkursie należy wybrać 3 fotografie i dostarczyć je w wersji elektronicznej do p. Moniki Maciejewskiej lub na adres e-mail: gimnr4@gmail.com do 16 listopada 2018 r.

Akcja - segregacja
Akcja - segregacjaW dniach od 21 - 23.09 w naszym kraju przebiegła akcja Sprzątanie świata, której hasłem było „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Uczniowie naszej szkoły przez cały rok szkolny realizują hasło tegorocznego sprzątania.
Aby uwrażliwić uczniów na konieczność dbania o porządek w środowisku, przedstawiciele klas wykonali również plakaty tematycznie związane z opisywanym wydarzeniem.
Celem prowadzonych działań było:
• wzmacnianie świadomości proekologicznej uczniów,
• uświadomienie korzyści dla środowiska naturalnego związane z segregowaniem śmieci.
Osobami odpowiedzialnymi za promocję tegorocznego sprzątania byli wychowawcy klas szkoły podstawowej, gimnazjum wraz z nauczycielem biologii.
Całoroczną zbiórkę surowców wtórnych nadzoruje p. Małgorzata Porowska.

Święto drzewa
Święto drzewaŚwięto Drzewa to święto ekologiczne obchodzone w tym roku w naszym kraju już ponad 16 raz. Uczniowie naszej szkoły wyróżnili to wydarzenie wykonaniem:
a) plakatów drzew – klasy I – IV,
b) gazetek tematycznych zawierających powiedzenia, przysłowia i złote myśli związane z drzewami.
Młodzież w tym dniu wysłuchała apelu związanego z omawianym świętem przekazanym przez radiowęzeł, a podanym przez nauczyciela biologii. Święto to zostało również zasygnalizowane przedstawionymi prośbami drzew umieszczonymi na gazetce informacyjnej kalendarza ekologa. Nagrodą za wykonaną pracę były cukierki przekazane uczniom ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Kółko plastyczne

Ruszyły już zajęcia z kółka plastycznego, które w naszej szkole prowadzi p. Aleksandra Jabłońska. W tym roku szkolnym na kółko zapisało się 10 uczniów z klasy 4a. Na pierwszych zajęciach uczniowie wykonywali drzewo kasztanowca. Dziewczęta wycięły kasztany i wiewiórkę a chłopcy drzewo, liście oraz jeże. Drzewko prezentuje się pięknie i zostało zawieszone na parterze szkoły jako jesienna dekoracja.

MARTA SZYMBORSKA
Inspektor ochrony