20 Styczeń 2018

Aktualna godzina

Spichrzową przez wieki
Spichrzową przez wieki21 lutego uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Wędrówkę rozpoczęli przed budynkiem naszego gimnazjum, przeszli ścieżką spacerowo - rowerową przy Marinie i przez Port Szulza. Przy fontannie Flisaka czekał na nich przewodnik, pod opieką którego zwiedzili spichrze z wystawą poświęconą ul.Wybickiego – Legionów. Dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy dotyczących naszego miasta i jego okolic. Spacer nie mógł by się obejść bez wejścia na Wieżę Klimek, z której obejrzeli panoramę Grudziądza i przyległych do naszego miasta terenów. Z przewodnikiem rozstali się na Rynku przy Informacji Turystycznej. Dalej powędrowali ulicami naszego pięknego miasta przed budynek szkoły.
W wycieczce uczestniczyli miłośnicy historii i turystyki z naszej szkoły pod opieką pań G. Otręby, J. Grzebieniewskiej oraz A. Krzyżykowskiej
Kolejne wyprawa Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego już 5 marca. Zapraszamy… ;)

20 stycznia 2018 r.

Fabina i Sebastiana