23 Kwiecień 2018

Wycieczka do Karpacza
NewsyW dniach 6 - 10 czerwca uczniowie klas 3b, 3c, 2a i 2b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Karpacza i okolic.
W drodze do Karpacza uczniowie zwiedzili kościół ewangelicki w Jaworze - zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie pobytu w Karkonoszach uczniowie odbyli pieszą wycieczkę na Śnieżkę, a w drodze powrotnej odwiedzili Strzechę Akademicką i Samotnię na Małym Stawem. Po powrocie do Karpacza odpoczęli przy świątyni WANG, a następnie zrelaksowali się w miejscowym AQUAPARKU.
W kolejnych dniach gimnazjaliści odwiedzili jeszcze Skalne Miasto w Adrspachu, Park Miniatur zabytków Dolnego Ślaska w Kowarach, zamek Czocha, wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie i Chatę Walońską gdzie uczestniczyli w żywej lekcji geologii.
Organizatorem wycieczki była p. Katarzyna Bińkowska a opiekunami p. Anna Krzyżykowska, P. Waldemar Górka i P. Aleksandra Zapolska.

FILM

23 kwietnia 2018 r.