19 Październik 2018

Sprzątanie świata
W dniach od 16 - 18.09 w naszym kraju odbywa się akcja Sprzątanie Świata, której hasłem jest "Podaj dalej ... Drugie życie odpadów."
Nasza szkoła nie uczestniczy bezpośrednio w sprzątaniu odpadów, ale włączyła się do akcji poprzez następujące działania:
- klasy III pod opieką p. M. Maciejewskiej wykonały z odpadów rzeźby,
- plakaty przedstawiające sposoby ochrony środowiska oraz wtórnego wykorzystania odpadów powstały na lekcjach plastyki kl.II prowadzonych przez p. A. Jabłońską.
- uczniowie klas pierwszych mieli możliwość na lekcji biologii zaprezentować swoją wiedzę nt. odpadów rozwiązując test tematycznie związany z hasłem tegorocznego sprzątania świata. Najlepszym ekologiem okazała się Agata Preuss uczennica klasy I a.
Prace uczniów zostały zaprezentowane na holu II piętra. Koordynatorem działań związanych ze sprzątaniem świata była p. Ewa Bartoś nauczyciel biologii, która podczas apelu przez radiowęzeł zachęcała uczniów do dbania o środowisko i segregowania śmieci.

MARTA SZYMBORSKA
Inspektor ochrony