12 Grudzień 2018

Konsultacje dla rodziców

Warsztaty językowe w Londynie
NewsyW dniach 3-8 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na długo wyczekiwane Warsztaty Językowe w Londynie. Wyjazd został zorganizowany przez biuro podróży Atas z Bydgoszczy, a uczniowie do Londynu dotarli autokarem. Czekała nas również przeprawa promowa w Calais we Francji oraz w angielskim Dover, ale wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z planem.
We wtorek ok. godziny 10 byliśmy już w Greenwich, gdzie rozpoczęła się nasza przygoda z językiem angielskim. Zobaczyliśmy tam Królewskie Obserwatorium Astronomiczne. Następnie udaliśmy się do centrum Londynu. Podczas pobytu w tym niezwykłym mieście uczniowie mogli zobaczyć najważniejsze zabytki i miejsca: Pałac Buckingham, Big Ben i Parlament brytyjski, Tower Bridge oraz Tower of London, Katedrę Św. Pawła czy Opactwo Westminster. Odwiedziliśmy również British Museum, Galerię Sztuki Nowoczesnej. Zwiedziliśmy też Madame Tussauds, gdzie zobaczyliśmy woskowe figury najsłynniejszych osób na świecie. Mogliśmy także podziwiać panoramę Londynu z London Eye, przejechać się londyńskim metrem czy słynnym double decker bus. Wszyscy uczestnicy Warsztatów Językowych mieszkali u angielskich rodzin, które przyjęły nas bardzo ciepło i gościnnie, a podczas śniadań królowały angielskie tosty z dżemem i płatki:)
Bardzo dziękuję uczniom za ich chęć oraz zaangażowanie w udział w Warsztatach Językowych, a opiekunom - Pani Dyrektor Sylwii Murawskiej oraz Pani Ani Krzyżykowskiej za wsparcie i pomoc :)

Organizator Warsztatów
p. Kasia Bińkowska