22 Luty 2018

Zimowe PTAKOLICZENIE
NewsyDnia 25 stycznia 2018 r. podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w spacerze ornitologicznym w ramach ZIMOWEGO PTAKOLICZENIA. Ptakiem zimy 2018 została czeczotka.
Przewodnikiem wycieczki był ornitolog p. Michał Kosowicz a opiekunem grupy p. Ewa Bartoś. W trakcie spaceru, który przebiegał ubiegłoroczną trasą w stosunku do roku 2017 zaobserwowaliśmy większą liczebność ptaków oraz ich różnorodność gatunkową. Najwięcej udało nam się dostrzec – jemiołuszek około 180 szt., po 20 sztuk wróbli i mazurków. Oprócz często występujących w naszym otoczeniu i znanych przez młodzież ptaków (sójki, kawki, gawrony, sikorki, sroki, mewy) spotkaliśmy parę grubodziobów, 4 trznadle oraz 1 dzięcioła dużego pstrego. Informację dotyczącą zaobserwowanych ptaków p. Bartoś przekazała do centrum Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Wszyscy uczestnicy spaceru powrócili zadowoleni, dotlenieni oraz wzbogaceni w wiedzę zoologiczno- ornitologiczną.

22 lutego 2018 r.

Marty i Małgorzaty