26 Kwietnia 2024

MATEMATYCZNY MARZEC!
MATEMATYCZNY MARZEC!W tym miesiącu w naszej szkole odbyły się trzy imprezy związane z „KRÓLOWĄ NAUK” czyli matematyką:

1. XXII EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU „ROZGRZEWKA PRZED KANGUREM” - 9 MARCA 2018

Uczestnicy tegorocznej edycji „ROZGRZEWKI” pracowali w godzinach 12:15 – 13:30, a ich zadaniem było rozwiązanie 30 zadań o różnym stopniu trudności. Najlepszy wynik w grupie Junior uzyskała Karwowska Alicja z klasy 3a, a w grupie Kadet Kapka Konrad z 2a.
Zwycięzcy „ROZGRZEWKI” otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski, które wręczyła im w dniu 15 marca, przed rozpoczęciem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR” pani Barbara Kaczmarek, która była organizatorem Rozgrzewki.

2. DZIEŃ LICZBY PI- 14 marca 2018
To święto, które ma promować matematykę i nauki ścisłe w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy. Świętowaliśmy 14 marca, co zgodnie z amerykańskim formatem zapisu daty (3.14) odpowiada najbardziej znanemu przybliżeniu liczby Pi, ale przygotowywaliśmy się do niego dużo wcześniej:
- każdy z uczniów szkoły przygotował jedną cyfrę rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi na kartce formatu A-4
- chętni uczniowie zrobili okolicznościowe plakaty.
Dzięki temu w dniu święta liczby Pi szkołę ozdobił korowód 159 pięknych cyfr, będących rozwinięciem dziesiętnym tej najbardziej znanej liczby niewymiernej i kilkanaście plakatów z ciekawostkami.
14 marca społeczność uczniowska usłyszała też przez radiowęzeł okolicznościowy apel przygotowany przez uczennice z klasy 3a.

3. XXVII EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY- 15 marca 2018
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Inicjatorem konkursu jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. W tym roku naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów.
1. Konrad Kapka 2a
2. Aleksandra Soja 2b
3. Julia Wysocka 2b
4. Nikoletta Halik 2b
5. Aida August 3a
6. Alicja Karwowska 3a
7. Kacper Laskowski 3a
8. Wiktoria Netkowska 3c

Uczniowie pracowali od godziny 9:15 do 10:30 pod opieką szkolnego koordynatora konkursu pani Barbara Kaczmarek. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju .

26 kwietnia 2024 r.

Marzeny i Marii