17 Październik 2018

Akcja - segregacja
Akcja - segregacjaW dniach od 21 - 23.09 w naszym kraju przebiegła akcja Sprzątanie świata, której hasłem było „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.
Uczniowie naszej szkoły przez cały rok szkolny realizują hasło tegorocznego sprzątania.
Aby uwrażliwić uczniów na konieczność dbania o porządek w środowisku, przedstawiciele klas wykonali również plakaty tematycznie związane z opisywanym wydarzeniem.
Celem prowadzonych działań było:
• wzmacnianie świadomości proekologicznej uczniów,
• uświadomienie korzyści dla środowiska naturalnego związane z segregowaniem śmieci.
Osobami odpowiedzialnymi za promocję tegorocznego sprzątania byli wychowawcy klas szkoły podstawowej, gimnazjum wraz z nauczycielem biologii.
Całoroczną zbiórkę surowców wtórnych nadzoruje p. Małgorzata Porowska.

Święto drzewa
Święto drzewaŚwięto Drzewa to święto ekologiczne obchodzone w tym roku w naszym kraju już ponad 16 raz. Uczniowie naszej szkoły wyróżnili to wydarzenie wykonaniem:
a) plakatów drzew – klasy I – IV,
b) gazetek tematycznych zawierających powiedzenia, przysłowia i złote myśli związane z drzewami.
Młodzież w tym dniu wysłuchała apelu związanego z omawianym świętem przekazanym przez radiowęzeł, a podanym przez nauczyciela biologii. Święto to zostało również zasygnalizowane przedstawionymi prośbami drzew umieszczonymi na gazetce informacyjnej kalendarza ekologa. Nagrodą za wykonaną pracę były cukierki przekazane uczniom ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Kółko plastyczne

Ruszyły już zajęcia z kółka plastycznego, które w naszej szkole prowadzi p. Aleksandra Jabłońska. W tym roku szkolnym na kółko zapisało się 10 uczniów z klasy 4a. Na pierwszych zajęciach uczniowie wykonywali drzewo kasztanowca. Dziewczęta wycięły kasztany i wiewiórkę a chłopcy drzewo, liście oraz jeże. Drzewko prezentuje się pięknie i zostało zawieszone na parterze szkoły jako jesienna dekoracja.
Europejski Tydzień Sportu
Europejski Tydzień SportuW ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju gier i zabaw ruchowych oraz sztafecie na boisku szkolnym. Rozgrywki sportowe zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Dzień tabliczki mnożenia
Dzień tabliczki mnożenia28.09.2018r odbył się w naszej szkole "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Uczniowie zmierzyli się z różnego rodzaju zadaniami, łamigłówkami oraz zagadkami. Najlepsi uczniowie otrzymali certyfikat "Eksperta Tabliczki Mnożenia"

Było sobie życie

W poniedziałek, 24.09.2019r. uczniowie klas I, II i IV odwiedzili C.H. Alfa gdzie zwiedziły interaktywną wystawę edukacyjną "Było sobie życie". W trakcie zwiedzania i zabawy dzieci poznały ciekawostki związane z budową ciała człowieka w narracji znanej bajki „Było sobie życie”. Wystawa została stworzona pod patronatem czasopisma popularnonaukowego „Focus”. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o ciele człowieka, zobaczyły pod mikroskopem jak wygląda nasza krew i obejrzały bajkę na temat ważnej roli krwi w naszym życiu. Zajęcia były bardzo interesujące.
Dzień bez samochodu
Dzień bez samochodu21 września uczniowie klas pierwszych brały udział w Festynie zorganizowanym przez Wydział Transportu UM w Grudziądzu w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Pierwszaki odwiedziły zajezdnię tramwajową, gdzie dowiedziały się jak działają tramwaje, odbyły przejażdżkę tramwajem z zajezdni przy ulicy Dworcowej do Pętli w Tarpnie a następnie autobusem zostały przewiezione na stadion Olimpii. Na stadionie czekało na nie wiele atrakcji. Brały udział w konkursach, mogły zasiąść za kierownicą wozu strażackiego a pan policjant opowiedział jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Każde dziecko biorące udział w Festynie otrzymało słodycze i drobny upominek.
Masz prawo wiedzieć

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła, we współpracy z Fundacją EMIC oraz Wojewodą Kujawsko - Pomorskim realizuje projekt "Przyjazna szkoła". Jest to element większego projektu tej fundacji - Masz Prawo Wiedzieć, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat uchodźstwa w Polsce.
Ubezpieczenie uczniów
Drogi rodzicu!

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków:
- Informacje ogólne dotyczące ubezpieczenia NNW - Pobierz
- Postanowienia dodatkowe - Pobierz