20 Lipiec 2018

Zakończenie roku 2017/18
Zakończenie roku 2017/1822 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18. Po raz pierwszy swoje świadectwa odebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. W trakcie uroczystości wręczono świadectwa absolwentom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Wśród nich znaleźli się: Sandra Stellmacher, Alicja Karwowska, Maja Zielaskowska, Damian Moga, Kacper Laskowski, Julia Rujner, Aida August, Karolina Rosińska, Mateusz Paczkowski, Magdalena Wesołowska, Marta Borkowska, Nikolas Murawski i Sandra Knorst.
Świadectwa promocyjne z biało- czerwonym paskiem otrzymały również uczennice klasy drugiej: Rozalia Huk, Agata Preuss, Emilia Tuczak i Nikoleta Halik.
W części oficjalnej uroczystości wyróżniono też uczniów działających w szkolnych kołach PCK i SKKT. Nagrodę specjalną za osiągnięcia sportowe odebrała Karolina Rosińska.
Pani dyrektor podziękowała rodzicom, którzy przez 3 lata aktywnie pracowali w Radzie Rodziców.
Po części oficjalnej wręczono Szkolne Oskary dla uczniów w następujących kategoriach: Gaduła Wszechczasów, Wymarzona Narzeczona, Supermen i dżentelmen z moich snów, Indywidualista Roku i Mistrz Intelektu. Wręczono również dwa Super Oskary, dla Aidy August za Super Talent i pani Urszuli Rynkowskiej za Pomocną Dłoń. Galę Oskarową uświetniły występy Oliwii Dybowskiej, Julii Gębali, Aidy August, Kacpra Laskowskiego i pana Daniela Grzybowskiego.

Kapsuła czasu
Kapsuła czasuPod koniec roku szkolnego przedstawiciele klasy III A razem z nauczycielką historii p. Grażyną Otrębą zakopali "Kapsułę czasu". Postanowiliśmy przekazać następnym pokoleniom naszą ocenę rzeczywistości w 2018 roku. Mamy nadzieję, że ktoś po upływie wielu lat pozna nasze przesłanie. Chcieliśmy także w ten sposób upamiętnić wygaszane Gimnazjum nr 4.

Dobry start

„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. To inwestycja w edukację polskich dzieci. Pomoc może trafić do ponad 4,6 mln uczniów. Wnioski można składać już od 1 lipca.

Więcej informacji w załączniku.
Pobierz załącznik
Dzień Dziecka na plaży
Newsy30 maja uczniowie klas gimnazjalnych i pierwszaki świętowały Dzień Dziecka na plaży miejskiej w Rudniku. W trakcie pobytu uczniowie mogli odpocząć od szkolnych obowiązków, rozegrać mecz piłki plażowej, wspólnie pośpiewać i posłuchać muzyki. Największą atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Z wizytą w Kwidzynie
Newsy7 czerwca miłośnicy historii wybrali się na wycieczkę do Kwidzyna. Zwiedziliśmy zespół katedralno - zamkowy i centrum miasta. Nasze uczennice przekonały się, że niedaleko Grudziądza znajdują się ciekawe historyczne miejsca warte obejrzenia i poznania.
Wycieczka Kraków - Wieliczka
NewsyW dniach 28-30 maja odbyła się wycieczka szkolna do Krakowa. Nasi uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Wawel oraz rynek krakowski. Następnego dnia bawili się w Energylandii w Zatorze. Na końcu odwiedzili kopalnię soli we Wieliczce.

Dzień Europy
Newsy16 maja w naszej szkole odbył się "Dzień Europy". Wszystkie klasy gimnazjalne przygotowały piękne stanowiska, przyozdobione tradycyjnymi kolorami i plakatami informacyjnymi, wybranych państw. Na bogato zastawionych stołach pojawiły się potrawy z sześciu państw europejskich - polskie, niemieckie, włoskie, greckie, brytyjskie i francuskie. Na tę uroczystość zaprosiliśmy naszych najmłodszych kolegów z klasy I a wraz z wychowawcą. Pani Świtaj dziękuje serdecznie wszystkim za zaangażowanie. Najlepiej przygotowana klasa 3a - otrzymała słodki upominek w postaci worka słodyczy.

Tego dnia odbył się również konkurs z wiedzy na temat Unii Europejskiej, III miejsce zajęła Martyna Kazaniecka, II - Sandra Knorst oraz Zuzanna Sobiecka, natomiast I - Radosław Wyłupski (wszyscy z klasy 3b).

Znawca religii
Newsy15 maja w naszej szkole odbył się konkurs pt. "Znawca religii". Uczniowie klas gimnazjalnych mieli szansę pochwalić się wiedzą na temat takich religii jak: islam, judaizm, buddyzm, hinduizm i wiele innych. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców w osobach: Wiktoria Garczyńska (3c) - III miejsce, Magdalena Wesołowska (3c) - II miejsce, Maja Zielaskowska (3a) - I miejsce.
Konkurs poezji patriotycznej
Newsy5 czerwca odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Mam biało - czerwone serce, czyli recytacja wierszy patriotycznych". Jury w składzie: Iwona Byner i Aleksandra Nowak przyznało I miejsce Magdalenie Wesołowskiej z klasy 3c, II - Alicji Karwowskiej z klasy 3a i III - Rozalii Huk z klasy 2a. Uczniowie otrzymali drobne upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

20 lipca 2018 r.

Czesława i Małgorzaty