25 Kwietnia 2024

O emocjach.
Dzisiaj na zajeciach z pedagogiem szkolnym uczniowie klasy 2a poznawali definicję Emocji – co to takiego? Jaka jest funkcja emocji i jaką rolę odgrywają w naszym życiu? Jak powstają? Jakie są podstawowe podziały emocji? Było ciekawie :)
Informacje o nauczaniu zdalnym.

Po uszczegółowieniu zasad pracy szkoły od 26 października dzieci w drodze do i ze szkoły nie muszą być pod opieką dorosłych .

Szczegóły dotyczące zmian w funkcjonowaniu szkoły i placówki znajdują Państwo na stronie: edukacja zdalna.

Nauczanie zdalne
DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE ORAZ NAUCZYCIELE I PRACOWNICY SZKOŁY.

W dniu dzisiejszym Premier R.P Mateusz Morawiecki przedstawił nowe zasady pracy szkół. Od soboty 24 października cały kraj jest w strefie czerwonej i od tego dnia zaczynają obowiązywać dodatkowe obostrzenia mające na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się pandemii w naszym kraju.

Od dnia 26 października 2020 r. obowiązują zasady:
1. Klasy pierwsze, drugie i trzecie mają stacjonarne zajęcia w szkole według planu.
Ze względu na wprowadzony zakaz samodzielnego poruszania się dzieci w wieku do lat szesnastu w godzinach od 8.00 do 16.00, prosimy o odbiór dzieci przez opiekunów po zakończonych zajęciach.
2. Klasy czwarta i szósta przechodzą na nauczanie w trybie zdalnym.
Zajęcia lekcyjne będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem.
NR LEKCJI CZAS TRWANIA LEKCJI
1.           8.00-8.45
2.           8.55-9.40
3.        9.50-10.35
4.       10.45-11.30
5.       11.45-12.30
6.       12.45-13.30
7.       13.40-14.25

Lekcje będą się odbywały online w czasie rzeczywistym przede wszystkim za pomocą platformy Microsoft Teams, do której wszyscy uczniowie otrzymali dostęp.
Nauczyciele będą się również komunikować za pośrednictwem e - dziennika lub innych ustalonych narzędzi. W czasie zdalnego nauczania nauczyciele będą sprawdzać obecność na zajęciach oraz oceniać pracę uczniów zgodnie z zasadami wewnątrzszkolnego systemu oceniania.
Lekcja online trwać będzie co najmniej 30 minut.
3. Świetlica szkolna funkcjonuje bez zmian.
4. Wydawanie obiadów:
- klasy I – III bez zmian
- klasy IV i VI – do końca października odbiór przez opiekunów w godzinach 11.30- 16.30
Wpłat za obiady w listopadzie można dokonywać przy odbiorze.

Logowanie do Office 365

Logowanie do usługi Office 365
Dzień Papieski

Tegoroczny "Dzień Papieski" miał charakter wyjątkowy❤
Obchodziliśmy go w roku 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II.❤Hasło Dnia Papieskiego roku 2020 to "Totus Tuus".Jest ono blisko związane z Janem Pawłem II.💐
Karol Wojtyła będąc jeszcze księdzem wybrał to hasło na swoje biskupie zawołanie.Towarzyszyło mu ono aż do śmierci.Totus Tuus oznacza"Cały Twój" i odnosi się do zawierzeniu Bogu przez Maryję❤
Dnia 16.X.2020r.uczniowie klasy VI A przygotowali apel oraz gazetkę upamiętniającą naszego ukochanego papieża.Wszystkie klasy obejrzały film"Šwięty Jan Paweł II"🌷💐🌹🌷💐🌹🌷💐🌹

Święto drzewa.
W ramach obchodów "Światowego Dnia Poczty" dzieci napisały list do bliskiej osoby.
10 października obchodzimy "Święto Drzewa" 🌳, którego celem jest zwrócenie uwagi na środowisko przyrodnicze.
Na zajęciach dzieci wspólnie wykonały plakat drzewa, rozwiązywały krzyżówki i zagadki oraz wypowiadały się
na temat znaczenia drzew w naszym życiu🍂.
Najpiękniejszy różaniec.
W konkursie plastycznym pod hasłem "Najpiękniejszy różaniec"
1 miejsce zajęła Zuzanna Lewandowska z kl.2A
2 miejsce zajęła Iga Lewandowska z kl.2A
3 miejsce zajęła Antonina Otwinowska z kl.1A
4 miejsce zajęła Karolina Dzwoniarska z kl.4A
Serdecznie gratulujemy❤❤❤
Jury brało pod uwagę pomysłowość, estetykę oraz trudność wykonania.
Wszystkie różańce są piękne i starannie wykonane. Można je podziwiać na parterze oraz na 1 piętrze.❤❤❤
"Dzień Jeża" w klasie 2a.

W kalendarzu nietypowych świąt mamy takie, które wręcz zachęcają do zabawy z dziećmi i kreatywnego tworzenia.
Jednym z nich jest "Dzień Jeża"-bardzo sympatycznego kolczastego zwierza🦔🦔🦔
Śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z najłatwiejszych do wykonania z dziećmi zwierzaków w formie plastycznej.
Na zajęciach artystycznych uczniowie klasy 2A wykonali z kolorowego papieru jeże i jesienne kolorowe liście.

25 kwietnia 2024 r.

Marka i Jarosława