21 Kwiecień 2018

Dzień języka ojczystego
Newsy21 lutego jest Dniem Języka Ojczystego ustanowionym przez UNESCO. Święto ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego oraz zwrócić uwagę na poprawność jego stosowania. W naszej szkole z okazji tego dnia panie Anna Krajewska i Aleksandra Nowak przygotowały dyktando dla wszystkich uczniów. Najlepszą i bezbłędną okazała się Julia Soja z kl. 3a. Ponadto na holu III piętra pojawiły się plakaty promujące poprawność językową, a na długiej przerwie uczniowie mogli usłyszeć wiersze znane z lekcji języka polskiego w wersji śpiewanej.
Grudziądz - moje miasto
Newsy22 lutego odbył się szkolny etap konkursu "Grudziądz - moje miasto". Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miejską. Do etapu miejskiego, który odbędzie się 29 marca zakwalifikowali się Alicja Karwowska z kl. 2a i Michał Żmijewski z kl. 3a.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
Dyskoteka karnawałowa
Dyskoteka karnawałowa22 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa. Uczniowie bawili się przy muzyce przygotowanej przez DJ Grzyba. Organizatorem był Samorząd Uczniowski.
Nowelizacja Statutu
Uchwałą rady Pedagogicznej z dnia 16 lutego 2017 roku po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Rodziców 25 stycznia 2017 roku znowelizowano Statut Szkoły.
Nowy Statut do pobrania TUTAJ
Muzealne piątki "Biżuteria patriotyczna XIX i XX w."
Newsy27 stycznia przedstawiciele Koła Miłośników Historii wraz z opiekunką koła panią Grażyną Otrębą uczestniczyli w otwarciu wystawy pt. "Biżuteria patriotyczna XIX i XX w." w grudziądzkim Muzeum. Na wystawie zgromadzono pierścionki, zawieszki, łańcuszki i broszki pochodzące głównie z XIX wieku i nawiązujące do polskich powstań narodowych. Nasi uczniowie mogli w ten sposób utrwalić swoją wiedzę z lekcji historii i porównać swoje prace plastyczne (zaprezentowane na holu II piętra) z oryginałami przedstawionymi na wystawie.
Sukces matematyczny w KOPERNIKU!
Sukces matematyczny w KOPERNIKU!Z przyjemnością informujemy, że Mikołaj Lomiak z klasy 3c został laureatem WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM! Ostatni etap tego konkursu odbył się 18 lutego br. w Bydgoszczy. Uczestnicy musieli rozwiązać 4 zadania rozszerzonej odpowiedzi i 10 zadań testowych. Poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko, bo żeby uzyskać tytuł laureata, trzeba było zdobyć 90% punktów. Udało się:))) Mikołaj będzie zwolniony z egzaminu z matematyki i czeka na niego szkoła ponadgimnazjalna jaką sobie wybierze! GRATULUJEMY!
Mikołaja przygotowywała pani Barbara Kaczmarek.
Konkurs przedmiotowy z informatyki
Newsy16 lutego odbył się etap rejonowy Konkursu przedmiotowego z informatyki. Wzięło w nim udział 7 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 80% w etapie szkolnym. Byli to:
Kacper Laskowski i Kacper Orłowski z kl. 2a
Damian Moga i Jakub Koprowski z kl. 2b
Nikoleta Adrych z kl. 3d
Radek Kaznowski z kl. 3b i Mateusz Śródka z kl. 3c

Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie rozwiązali zadania uzyskując wynik co najmniej 85% i awansowali do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 17 marca.
Opiekunem uczniów jest p. Monika Maciejewska

Ogólnopolski Konkurs Lingwistyczny
NewsyDnia 23 listopada 2016 roku 19 uczniów z klas I A i I B brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Lingwistycznym z języka angielskiego, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Celem konkursu było motywowanie uczniów do rozwijania swoich zainteresowań, sprawdzenie poziomu swojej wiedzy i promowanie osiągnięć uczniów o wysokim potencjale lingwistycznym. Miło nam ogłosić, że EMILIA TUCZAK - stypendystka programu "Prymus Pomorza i Kujaw" - uzyskała tytuł LAUREATA. Osiągnęła 100% wynik z testu. Otrzymała grawerowany dyplom i nagrodę książkową. Wielkie gratulacje!
Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Grażyna Otolska-Mróz.

Przekaż 1%
Szanowni Państwo!
Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i placówkom oświatowym do których uczęszczają.
Rozliczając swoje dochody za rok 2016 każdy może przeznaczyć 1 % podatku na placówkę oświatową poprzez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Chcąc przekazać 1% podatku na pomoc Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:
w części „J”:
- w rubryce 137 nr KRS – 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole,
- w rubryce 138 kwotę odpisu 1% od podatku;
w części „K” :
- w rubryce 139 nazwę placówki – Gimnazjum nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Konarskiego 14 , 86-300 Grudziądz
- w rubryce 140 podatnik w kwadracie stawia X
Serdecznie dziękujemy za wsparcie !

21 kwietnia 2018 r.

Enzelma i Bartosza