22 Styczeń 2018

Aktualna godzina

Wolontariusz roku
Wolontariusz rokuMiło nam ogłosić, że Karol Matłosz - uczeń klasy 3a został jednym z najlepszych wolontariuszy roku 2016. 8 grudnia podczas uroczystej gali odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Grudziądza. Karolowi podziękowano za zaangażowanie społeczne, ogromny zapał oraz wytrwałość w niesieniu bezinteresownej pomocy na rzecz ubogich i pokrzywdzonych.
Szlachetna paczka

Prezenty przygotowane przez uczniów i pracowników naszej szkoły w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA już trafiły do wybranej przez nas rodziny. Zebrano artykuły spożywcze, szkolne, chemiczne, kołdry, odzież, obuwie i zabawki za łączną kwotę ok. 2500 zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniu paczki.

Piłka ręczna chłopców
NewsyW dniach 14 - 16. 11. 2016 r. odbyły się w ramach "Gimnazjady" zawody w piłkę ręczną chłopców. Nasza drużyna w składzie: Kędzierski Artur, Spychalski Kamil, Jędrusiak Patryk, Jędrusiak Jakub, Wikliński Mateusz, Jagodziński Filip, Jagodziński Maciej, Pogorzelski Klaudiusz, Kaliszewski Miłosz, Lotarski Fabian, Łowicki Dorian, Lewandowski Wiktor zajęli I m w Grudziądzu, oraz I m w ćwierćfinałach wojewódzkich. Dnia 5. 12. 2016 nasi chłopcy ostatecznie wywalczyli III m w półfinale wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunowi P. Jarosławowi Klawiterowi.
Artystyczny Atlas Zwierząt
Newsy3 grudnia przedstawiciele Koła Miłośników Historii i Koła Biologicznego uczestniczyli w otwarciu wystawy "Artystyczny Atlas Zwierząt". Wystawę zorganizowało Muzeum w Grudziądzu.
Tematem prac były zwierzęta domowe, hodowlane i dziko żyjące. W salach muzeum uczniowie mogli obejrzeć zarówno obrazy i rysunki pochodzące z XIX wieku, jak i prace współczesnych artystów. Wśród wystawionych prac każdy mógł wybrać taką, która do jego wrażliwości estetycznej przemówiła najbardziej.
Wyjście zorganizowały panie Ewa Bartoś i Grażyna Otręba.

KLUB X MUZY
NewsyWe wtorek 29 listopada odbyło się kolejne już spotkanie KLUBU X MUZY. Tym razem uczniowie zapoznali się z początkami kinematografii oraz obejrzeli film z Charlie Chaplinem "BRZDĄC". Spotkanie zostało zorganizowane przez panie Grażynę Otrębę i Iwonę Byner.
Turniej sienkiewiczowski
NewsyWe wtorek 29 listopada odbył się "Turniej wiedzy o Henryku Sienkiewiczu" adresowany do uczniów klas 3. Zespoły klasowe rywalizowały między sobą rozwiązując zadania związane z wiedzą o życiu i dziełach pisarza. Po emocjonującej rywalizacji i dogrywce najlepsza okazała się drużyna klasy 3c w składzie: Patrycja Przeczewska, Natalia Kondej i Natalia Halik. Turniej przygotowała p. Iwona Byner.
Świąteczna zbiórka żywności
Świąteczna zbiórka żywnościW dniach 25-27 listopada odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK i Caritas zbierali artykuły spożywcze w markecie Biedronka przy ulicy Chełmińskiej. Przez 3 dnia trwania akcji uzbierali 22 kosze żywności. BRAWO! Akcja została przeprowadzona wspaniale. Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom naszej szkoły, którzy brali aktywny udział w zbiórce.
Manewry EKOTONA

Grupa uczniów z naszego gimnazjum, pod opieką p. Anny Krzyżykowskiej, w sobotę 26 listopada 2016r., wzięła udział w Manewrach EKOTONA w Marszach na orientację.
Dwie nasze drużyny: Nikoleta Adrych 3D i Jakub Dąbrowski 3D oraz Julia Laskowska 3A i Kacper Laskowski 2A wystartowały na trasie TT.
Pozostałe osoby doskonaliły swoje umiejętności na trasie TP z instruktorem. Wszystkim uczestnikom zabawa z mapą i kompasem bardzo się podobała.
Przed powrotem do domów skorzystaliśmy jeszcze z siłowni i spacerem w doskonałych humorach wróciliśmy przed budynek szkoły.
Czekamy z niecierpliwością na kolejną imprezę turystyczną - rajd pieszy 10 grudnia. Zapraszamy na niego wszystkich chętnych uczniów.

Cymelia grudziądzkiej fotografii
Newsy18 listopada uczennice z Koła Miłośników Historii wraz z opiekunką p. Grażyną Otrębą uczestniczyły z wykładzie pana Dawida Schoenwalda na temat "Cymeliów grudziądzkiej fotografii". W trakcie wykładu zaprezentowanych zostało wiele ciekawych, nieznanych do tej pory zdjęć naszego miasta z II połowy XIX wieku i I połowy wieku XX.
Autor prelekcji w bardzo ciekawy sposób opowiadał o dawnym Grudziądzu. Zdjęcia natomiast pokazały cały urok naszego miasta i wiele ciekawych kamienic, które zostały zniszczone bezpowrotnie w 1945 roku.
Wykład został zorganizowany w ramach cyklu spotkań "Piątek w muzeum".

22 stycznia 2018 r.

Anastazego i Wincentego