17 Styczeń 2018

Aktualna godzina

Unihokej
NewsyW dniach 10-12.10.2016 r. w ZSO nr 2 odbyły się zawody w ramach ,,Gimnazjady” w unihoca dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Mira Michalina, Zielińska Oliwia, Przeczewska Patrycja, Szablewska Emilia Glinowiecka Katarzyna pod opieką P. Aleksandry Zapolskiej zajęły V m w mieście. Gratulujemy!
Europejskie dni ptaków

Dnia 30 września 2016 r. uczniowie klasy III D i uczennice z klasy III A uczestniczyli w spacerze ornitologicznym w ramach Europejskich Dni Ptaków. Przewodnikiem wycieczki był ornitolog p. Michał Kosowicz a opiekunkami grupy p. Grażyna Otręba i Ewa Bartoś. Wyjście w teren poprzedzone było wykładem nt. ptaków wędrownych poprowadzonym dzień wcześniej przez zaproszonego ornitologa. W trakcie spaceru, który przebiegał ul. Konarskiego. Rzemieślniczą, Nad Torem oraz obrzeżami lasu zaobserwowano kilka gatunków ptaków. Najliczniejszą grupę stanowiły kwiczoły w liczbie około 250 sztuk, wróble ok. 20 sztuk oraz sroki, sójki, mewa śmieszka, gołąb grzywacz. Na uwagę zasługiwał przelatujący nad naszymi głowami krogulec. Ptakiem tegorocznych Europejskich Dni Ptaków był ptak kopciuszek. Informację dotyczącą zaobserwowanych ptaków p. Bartoś przekazała do centrum Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

- 31. 10. 2016 r. - dzień wolny od zajęć - odpracowano 24. 09. 2016 r.
- 7, 8, 9 grudnia 2016 r. - próbny egzamin gimnazjalny
- 19, 20, 21 kwietnia 2017 r. - egzamin gimnazjalny
- 2 maja 2017 r. - zajęcia opiekuńczo - wychowawcze wg grafiku
- 16 czerwca 2017 r. - zajęcia opiekuńczo - wychowawcze wg grafiku

Indywidualne Biegi Przełajowe
NewsyDnia 28.09.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych organizowanych w ramach ,,Gimnazjady”. Najwyższym osiągnięciem może poszczycić się Karolina Rosińska, która uzyskała IV m i kwalifikacje do zawodów wojewódzkich. Opiekunem była P. Anetta Pelzner. Gratulacje dla zawodniczki i opiekuna!
XXXV Biegi im. B. Malinowskiego
XXXV Biegi im. B. Malinowskiego24 września na Stadionie Centralnym odbyły się XXXV Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego. Zgromadziły one tysiące młodych uczestników w tym również uczniów naszej szkoły. Nasi reprezentanci ścigali się na dystansach 800 m - uczniowie rocznika 2003, 2004 i 1500 m - z rocznika 2002 i 2001. Najlepsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęli:
Zielińska Jessica - miejsce 7, Flemming Wiktoria - miejsce 8, Kania Paulina - miejsce 14,
Cichański Marcin- miejsce 7, Buza Szymon - miejsce 10, Zieliński Błażej - miejsce 11,
Rosińska Karolina - miejsce 11, August Aida - miejsce 18, Chruszczewska Natalia - miejsce 19,
Wiśniewski Tymoteusz - miejsce 29, Pogorzelski Klaudiusz - miejsce 34, Robalewski Mateusz - miejsce 40

W biegu głównym pobiegli również nasi wuefiści p. Anetta Pelzner, która zajęła 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej i p. Jarosław Klawiter, który na metę przybiegł na miejscu 25.

Pokazy z fizyki
NewsyW środę 21 września grupa uczniów z klas trzecich pod opieką p. Anny Krzyżykowskiej i p. Moniki Maciejewskiej brała udział w pokazie doświadczeń na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu. Wykład pod hasłem "Niech to piorun trzaśnie" dotyczył zjawisk elektromagnetyzmu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć doświadczenie z użyciem elektroforu Volta, maszyny elektrostatycznej, klatki Faradaya czy kuchenki mikrofalowej.
Po zajęciach z fizyki uczniowie zwiedzali toruńską Starówkę.

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE
ZAPROSZENIE NA WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIEDrodzy Uczniowie! Serdecznie zapraszamy Was na warsztaty językowe w Londynie, które odbędą się w dniach 3-8. 04. 2017 r. Wyjazd ten ma na celu zwiększenie Waszych umiejętności językowych jak i przybliżenie Wam kultury oraz historii brytyjskiej. Któż z Was nie marzył, by zobaczyć na własne oczy Big Ben czy Pałac Buckingham? Wejść do British Museum czy Muzeum figur woskowych "Madame Tussaud's"? Skorzystajcie z tej niepowtarzalnej szansy i wybierzcie się razem z nami w podróż życia :)
Zobacz jak bawili się uczniowie na poprzednich warsztatach: ZDJĘCIA
Bliższych informacji dot. wyjazdu udziela p. Katarzyna Bińkowska
Muzealne piątki
Muzealne piątki9 września grupa miłośniczek historii regionalnej z naszego gimnazjum pod opieką nauczyciela historii p. Grażyny Otręby uczestniczyła w tzw. "Muzealnym piątku" zorganizowanym przez grudziądzkie muzeum. Tematem wykładu była historia najstarszej zachowanej księgi czynszowej Grudziądza z lat 1504 - 1516.
Księga na co dzień przechowywana jest w archiwum w Toruniu i rzadko można ją oglądać. Pracownik archiwum p. Janusz Bonkowski omówił jej zawartość ilustrując swój wykład pokazem slajdów.
Słuchacze mogli także poznać historię odnowienia księgi czynszowej przez grupę pracowników archiwum w Toruniu. Wizyta w Muzeum poszerzyła wiedzę gimnazjalistów na temat dziejów Grudziądza w XVI w.

Sprzątanie świata
W dniach od 16 - 18.09 w naszym kraju odbywa się akcja Sprzątanie Świata, której hasłem jest "Podaj dalej ... Drugie życie odpadów."
Nasza szkoła nie uczestniczy bezpośrednio w sprzątaniu odpadów, ale włączyła się do akcji poprzez następujące działania:
- klasy III pod opieką p. M. Maciejewskiej wykonały z odpadów rzeźby,
- plakaty przedstawiające sposoby ochrony środowiska oraz wtórnego wykorzystania odpadów powstały na lekcjach plastyki kl.II prowadzonych przez p. A. Jabłońską.
- uczniowie klas pierwszych mieli możliwość na lekcji biologii zaprezentować swoją wiedzę nt. odpadów rozwiązując test tematycznie związany z hasłem tegorocznego sprzątania świata. Najlepszym ekologiem okazała się Agata Preuss uczennica klasy I a.
Prace uczniów zostały zaprezentowane na holu II piętra. Koordynatorem działań związanych ze sprzątaniem świata była p. Ewa Bartoś nauczyciel biologii, która podczas apelu przez radiowęzeł zachęcała uczniów do dbania o środowisko i segregowania śmieci.

17 stycznia 2018 r.

Antoniego i Jana