23 Czerwiec 2018

Marzenie o nauce

ZOSTAŃ STYPENDYSTĄ PROGRAMU MARZENIE O NAUCE!

15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 14 czerwca 2017 roku.
Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).
W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.
Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!

Wiosna z Kasią
Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z prośbą
o wsparcie akcji Wiosna z Kasią na rzecz
25 – letniej grudziądzanki, u której
wykryto nowotwór mózgu – agresywny glejak III stopnia.
Kasia jest po operacji i radioterapii, jednak konieczne
jest dalsze leczenie immunologiczne oraz elektropojemnościowa
terapia przeciwnowotworowa, które mają przeciwdziałać nawrotowi choroby.
Pomoc Państwa, w każdej formie, zostanie wykorzystana
podczas imprezy charytatywnej organizowanej na terenie
Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Grudziądzu
w dniu 19.03.2017 r.

Z góry dziękujemy za wsparcie akcji
„Wiosna z Kasią” na rzecz Katarzyny Lontkowskiej,
mieszkanki Grudziądza, nauczycielki ZS CKP w Grubnie.
Spotkanie z zawodnikami MKS START
Spotkanie z zawodnikami MKS START23 lutego na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z zawodnikami MKS START. Prezes klubu Kazimierz Kiczyński przedstawił zakres działalności klubu, największe sukcesy zawodników oraz przedstawił trenerów sekcji bokserskiej i podnoszenia ciężarów. Następnie zawodnicy prezentowanych sekcji zaprezentowali swoje umiejętności i pokazali gimnazjalistom jak wygląda typowy trening zawodnika. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił przy podnoszeniu sztangi lub zmierzyć się z workiem treningowym.
Spotkanie miało na celu zachęcenie młodych gimnazjalistów do rozpoczęcia treningów w Klubie.

Dzień języka ojczystego
Newsy21 lutego jest Dniem Języka Ojczystego ustanowionym przez UNESCO. Święto ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego oraz zwrócić uwagę na poprawność jego stosowania. W naszej szkole z okazji tego dnia panie Anna Krajewska i Aleksandra Nowak przygotowały dyktando dla wszystkich uczniów. Najlepszą i bezbłędną okazała się Julia Soja z kl. 3a. Ponadto na holu III piętra pojawiły się plakaty promujące poprawność językową, a na długiej przerwie uczniowie mogli usłyszeć wiersze znane z lekcji języka polskiego w wersji śpiewanej.
Grudziądz - moje miasto
Newsy22 lutego odbył się szkolny etap konkursu "Grudziądz - moje miasto". Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miejską. Do etapu miejskiego, który odbędzie się 29 marca zakwalifikowali się Alicja Karwowska z kl. 2a i Michał Żmijewski z kl. 3a.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
Dyskoteka karnawałowa
Dyskoteka karnawałowa22 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa. Uczniowie bawili się przy muzyce przygotowanej przez DJ Grzyba. Organizatorem był Samorząd Uczniowski.
Nowelizacja Statutu
Uchwałą rady Pedagogicznej z dnia 16 lutego 2017 roku po pozytywnym zaopiniowaniu przez Radę Rodziców 25 stycznia 2017 roku znowelizowano Statut Szkoły.
Nowy Statut do pobrania TUTAJ
Muzealne piątki "Biżuteria patriotyczna XIX i XX w."
Newsy27 stycznia przedstawiciele Koła Miłośników Historii wraz z opiekunką koła panią Grażyną Otrębą uczestniczyli w otwarciu wystawy pt. "Biżuteria patriotyczna XIX i XX w." w grudziądzkim Muzeum. Na wystawie zgromadzono pierścionki, zawieszki, łańcuszki i broszki pochodzące głównie z XIX wieku i nawiązujące do polskich powstań narodowych. Nasi uczniowie mogli w ten sposób utrwalić swoją wiedzę z lekcji historii i porównać swoje prace plastyczne (zaprezentowane na holu II piętra) z oryginałami przedstawionymi na wystawie.
Sukces matematyczny w KOPERNIKU!
Sukces matematyczny w KOPERNIKU!Z przyjemnością informujemy, że Mikołaj Lomiak z klasy 3c został laureatem WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM! Ostatni etap tego konkursu odbył się 18 lutego br. w Bydgoszczy. Uczestnicy musieli rozwiązać 4 zadania rozszerzonej odpowiedzi i 10 zadań testowych. Poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko, bo żeby uzyskać tytuł laureata, trzeba było zdobyć 90% punktów. Udało się:))) Mikołaj będzie zwolniony z egzaminu z matematyki i czeka na niego szkoła ponadgimnazjalna jaką sobie wybierze! GRATULUJEMY!
Mikołaja przygotowywała pani Barbara Kaczmarek.

23 czerwca 2018 r.

Wandy i Zeonona