23 Czerwiec 2018

Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii16 grudnia uczniowie klas I i II uczestniczyli w żywej lekcji historii na temat „Krzyżacy-kłopotliwi sąsiedzi Królestwa Polskiego”. Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego" przybliżył uczniom okoliczności i skutki sprowadzenia do Polski Krzyżaków. Uczniowie mogli zobaczyć zbroje i broń z tamtej epoki. Niektórzy nawet zostali przebrani za Krzyżaków i mogli spróbować swoich umiejętności strzelania z kuszy,

Świąteczna niespodzianka w języku angielskim
Świąteczna niespodzianka w języku angielskimDnia 21 grudnia grupa uczniów z klasy 2A pod opieką pani Grażyny Otolskiej-Mróz odwiedziła sześciolatków w Miejskim Przedszkolu "Kopernik" przy ulicy Konarskiego. Gimnazjaliści przygotowali program "Świąteczna niespodzianka w języku angielskim". Dzieci poznały i śpiewały piosenkę "We wish you a Merry Christmas". Przedstawiały się i dziękowały Mikołajowi za pluszowe upominki w języku angielskim. Doskonaliły wymowę słownictwa związanego ze Świętami. Utrwaliły nazwy kolorów, pracując ze świątecznymi kolorowankami pod czujnym okiem starszych koleżanek. Przedszkolaki miały również przyjemność posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Aidy August, która grała na altówce.
Było to przemiłe spotkanie. Nowe i ciekawe doświadczenie. Bardzo się polubiliśmy.

WE WISH YOU a MERRY CHRISTMAS AND a HAPPY NEW YEAR 2017

Konkurs mitologiczny
Newsy15 grudnia odbył się konkurs mitologiczny dla klas I. W konkursie wzięły udział po 2 dwuosobowe drużyny z każdej klasy. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu z zakresu znajomości mitologii greckiej. Do finału ustnego kwalifikowały się dwie najlepsze drużyny. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z klasy Ia: Emilia Tuczak i Monika Laskowska. Drugie miejsce przypadło przedstawicielkom klasy Ib - Aleksandrze Soji i Martynie Trocha.
W przerwie między etapami konkursu wystąpili uczniowie z kola teatralnego MASKA. Nasi szkolni aktorzy czytali fragmenty listów starożytnych Rzymian.
Konkurs został przygotowany przez panie: Grażynę Otrębę, Iwonę Byner i Ewelinę Świtaj.

Wolontariusz roku
Wolontariusz rokuMiło nam ogłosić, że Karol Matłosz - uczeń klasy 3a został jednym z najlepszych wolontariuszy roku 2016. 8 grudnia podczas uroczystej gali odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Grudziądza. Karolowi podziękowano za zaangażowanie społeczne, ogromny zapał oraz wytrwałość w niesieniu bezinteresownej pomocy na rzecz ubogich i pokrzywdzonych.
Szlachetna paczka

Prezenty przygotowane przez uczniów i pracowników naszej szkoły w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA już trafiły do wybranej przez nas rodziny. Zebrano artykuły spożywcze, szkolne, chemiczne, kołdry, odzież, obuwie i zabawki za łączną kwotę ok. 2500 zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniu paczki.

Artystyczny Atlas Zwierząt
Newsy3 grudnia przedstawiciele Koła Miłośników Historii i Koła Biologicznego uczestniczyli w otwarciu wystawy "Artystyczny Atlas Zwierząt". Wystawę zorganizowało Muzeum w Grudziądzu.
Tematem prac były zwierzęta domowe, hodowlane i dziko żyjące. W salach muzeum uczniowie mogli obejrzeć zarówno obrazy i rysunki pochodzące z XIX wieku, jak i prace współczesnych artystów. Wśród wystawionych prac każdy mógł wybrać taką, która do jego wrażliwości estetycznej przemówiła najbardziej.
Wyjście zorganizowały panie Ewa Bartoś i Grażyna Otręba.

Turniej sienkiewiczowski
NewsyWe wtorek 29 listopada odbył się "Turniej wiedzy o Henryku Sienkiewiczu" adresowany do uczniów klas 3. Zespoły klasowe rywalizowały między sobą rozwiązując zadania związane z wiedzą o życiu i dziełach pisarza. Po emocjonującej rywalizacji i dogrywce najlepsza okazała się drużyna klasy 3c w składzie: Patrycja Przeczewska, Natalia Kondej i Natalia Halik. Turniej przygotowała p. Iwona Byner.
Świąteczna zbiórka żywności
Świąteczna zbiórka żywnościW dniach 25-27 listopada odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK i Caritas zbierali artykuły spożywcze w markecie Biedronka przy ulicy Chełmińskiej. Przez 3 dnia trwania akcji uzbierali 22 kosze żywności. BRAWO! Akcja została przeprowadzona wspaniale. Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom naszej szkoły, którzy brali aktywny udział w zbiórce.
Manewry EKOTONA

Grupa uczniów z naszego gimnazjum, pod opieką p. Anny Krzyżykowskiej, w sobotę 26 listopada 2016r., wzięła udział w Manewrach EKOTONA w Marszach na orientację.
Dwie nasze drużyny: Nikoleta Adrych 3D i Jakub Dąbrowski 3D oraz Julia Laskowska 3A i Kacper Laskowski 2A wystartowały na trasie TT.
Pozostałe osoby doskonaliły swoje umiejętności na trasie TP z instruktorem. Wszystkim uczestnikom zabawa z mapą i kompasem bardzo się podobała.
Przed powrotem do domów skorzystaliśmy jeszcze z siłowni i spacerem w doskonałych humorach wróciliśmy przed budynek szkoły.
Czekamy z niecierpliwością na kolejną imprezę turystyczną - rajd pieszy 10 grudnia. Zapraszamy na niego wszystkich chętnych uczniów.

23 czerwca 2018 r.

Wandy i Zeonona