20 Lipiec 2018

Świąteczna zbiórka żywności
Świąteczna zbiórka żywnościW dniach 25-27 listopada odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK i Caritas zbierali artykuły spożywcze w markecie Biedronka przy ulicy Chełmińskiej. Przez 3 dnia trwania akcji uzbierali 22 kosze żywności. BRAWO! Akcja została przeprowadzona wspaniale. Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom naszej szkoły, którzy brali aktywny udział w zbiórce.
Manewry EKOTONA

Grupa uczniów z naszego gimnazjum, pod opieką p. Anny Krzyżykowskiej, w sobotę 26 listopada 2016r., wzięła udział w Manewrach EKOTONA w Marszach na orientację.
Dwie nasze drużyny: Nikoleta Adrych 3D i Jakub Dąbrowski 3D oraz Julia Laskowska 3A i Kacper Laskowski 2A wystartowały na trasie TT.
Pozostałe osoby doskonaliły swoje umiejętności na trasie TP z instruktorem. Wszystkim uczestnikom zabawa z mapą i kompasem bardzo się podobała.
Przed powrotem do domów skorzystaliśmy jeszcze z siłowni i spacerem w doskonałych humorach wróciliśmy przed budynek szkoły.
Czekamy z niecierpliwością na kolejną imprezę turystyczną - rajd pieszy 10 grudnia. Zapraszamy na niego wszystkich chętnych uczniów.

Cymelia grudziądzkiej fotografii
Newsy18 listopada uczennice z Koła Miłośników Historii wraz z opiekunką p. Grażyną Otrębą uczestniczyły z wykładzie pana Dawida Schoenwalda na temat "Cymeliów grudziądzkiej fotografii". W trakcie wykładu zaprezentowanych zostało wiele ciekawych, nieznanych do tej pory zdjęć naszego miasta z II połowy XIX wieku i I połowy wieku XX.
Autor prelekcji w bardzo ciekawy sposób opowiadał o dawnym Grudziądzu. Zdjęcia natomiast pokazały cały urok naszego miasta i wiele ciekawych kamienic, które zostały zniszczone bezpowrotnie w 1945 roku.
Wykład został zorganizowany w ramach cyklu spotkań "Piątek w muzeum".
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości10 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem p. Grażyny Otręby przygotowali i przedstawili prezentację, podczas której przybliżyli nam historię Polski od czasu rozbiorów poprzez powstania narodowowyzwoleńcze aż do dnia odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości zespół wokalny prowadzony przez p. Daniela Grzybowskiego odśpiewał pieśni patriotyczne.
Z okazji święta Rada Rodziców dla wszystkich uczniów przygotowała słodki poczęstunek w postaci rogala świętomarcińskiego.

Natalia Kondej w składzie Młodzieżowej Rady Miasta.
Natalia Kondej w składzie Młodzieżowej Rady Miasta.W piątek 28.10.2016 r. w sali obrad grudziądzkiego Ratusza młodzież naszego miasta otrzymała zaświadczenia potwierdzające ich wybór do samorządu. Wręczała je Joanna Iwanowska, opiekująca się młodzieżą z ramienia dorosłego samorządu oraz Sekretarz Miasta Dariusz Mroczyński
Przedstawicielem naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta będzie Natalia Kondej - uczennica kl III C.

Konkurs wiedzy o zabytkach
Newsy

25 października odbył się szkolny konkurs wiedzy o zabytkach i historii Grudziądza. Z pytaniami konkursowymi zmierzyli się reprezentanci klas I-III, którzy odpowiadali w dwuosobowych zespołach. Zwyciężyli przedstawiciele klasy III d - Michał Jakim i klasy III d - Michał Żmijewski. Drugie miejsce przypadło zespołowi z klasy II a: Alicji Karwowskiej i Jakubowi Lewandowskiemu.
Październik miesiącem walki z głodem
Październik miesiącem walki z głodemPaździernik to miesiąc walki z głodem. Wolontariusze i członkowie SK PCK i Caritas brali udział w 4 akcjach charytatywnych. W konkursie pod hasłem "Najlepszy kwestarz PCK":
I miejsce zajęli - Aleksandra Soja, Kinga Wronkowska, Nikoletta Halik, Martyna Trocha, Jakub Sańczenko i Przemek Rzepczyński z kl. 1b.
II miejsce zajęły- Dominika Pilch, Maja Renkiewicz, Natalia Plebaniak, Wiktoria Wolant, Izabela Lange, Jessika Zielińska z kl. 1c.
III miejsce zajęli - Jakub Szynalewski, Miłosz Borkowski, Paulina Kania, Julia Dobrzeniewska, Wiktoria Sekita i Zuzanna Wojciechowska z kl. 1a.

Pragniemy również ogłosić, że uczeń klasy 3a Karol Matłosz wytypowany został do konkursu Urzędu Miejskiego na Wolontariusza Roku.
Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że Jego trud i otwarte serce na potrzeby ludzi zostaną docenione.
Ucz się języka angielskiego z fiszkami
Newsy

Dnia 28 października zorganizowany został turniej dla uczniów klas pierwszych "Ucz się języka angielskiego z fiszkami". Celem turnieju było zachęcenie uczniów do stosowania gier i zabaw w nauce słownictwa. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono mistrzów.
W klasie I A wygrali: Emilia Tuczak, Dominik Grzempa i Jakub Szynalewski.
W klasie I B wygrali: Laura Ciepluch, Oliwia Wójcik i Julia Wysocka.
Uczniowie otrzymali okolicznościowe medale i nagrody książkowe.
Organizatorem turnieju była p. G. Otolska-Mróz.

Spotkanie ekologów
NewsyWalory przyrodnicze Wdeckiego Parku Krajobrazowego to jeden z tematów omawianych na spotkaniu ekologów, które odbyło się 26.10.2016r. w naszym gimnazjum. Oprócz ekologów w pierwszej części spotkania uczestniczyli zainteresowani ekologią i ochroną środowiska nauczyciele i grupa uczniów. Dyrektor parku - Daniel Siewert zaprezentował w tak atrakcyjny sposób piękno parku, iż zastanawiamy się czy nie odwiedzić tego terenu wiosną. Po prezentacji zebrani otrzymali biuletyny dotyczące omawianego parku oraz walorów przyrodniczych powiatu grudziądzkiego.

20 lipca 2018 r.

Czesława i Małgorzaty