20 Kwiecień 2018

Sukcesy w Europejskim Konkursie Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE 2016
Sukcesy w Europejskim Konkursie Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE 201636 pasjonatów języka angielskiego z niecierpliwością czekało na paczkę z nagrodami i wyniki prestiżowego konkursu THE BIG CHALLENGE. Oto one:

Kategoria uczniów klas drugich:
MARTA KUTZ - I miejsce w szkole/ 2 miejsce w województwie / 6 miejsce w Polsce :-) !!!
MIKOŁAJ LOMIAK - II miejsce w szkole/ 3 miejsce w województwie
ZUZANNA WOŹNIAK - III miejsce w szkole/ 14 miejsce w województwie

Kategoria uczniów klas pierwszych:
MAJA ZIELASKOWSKA - I miejsce w szkole/ 6 w województwie
BORKOWSKA MARTA - II miejsce w szkole/ 14 w województwie
AUGUST AIDA - III miejsce w szkole/ 20 w województwie

16 naszych uczniów uzyskało wyniki wyższe niż średnia krajowa. Wielkie gratulacje :-) !!!
Uczniowie naszego gimnazjum jako jedyni reprezentowali miasto Grudziądz.
25 maja odbyło się uroczyste wręczenie medalu dla MARTY, dyplomów, certyfikatów i cennych nagród w obecności pani wicedyrektor Urszuli Rynkowskiej i koordynatora konkursu, pani Grażyny Otolskiej - Mróz.

400 rocznica śmierci Williama Shakespeara

Uczniowie klas drugich z grup zaawansowanych języka angielskiego zrealizowali projekt upamiętniający postać wielkiego dramaturga Williama Shakespeara z okazji 400 rocznicy jego śmierci. Poznali wiele faktów z życia pisarza, jego twórczość i kolekcję myśli, cytatów i sentencji, których autorem jest Szekspir. W pracowni językowej gimnazjaliści zorganizowali imponującą wystawę. Stanowi ona niepowtarzalną pomoc dydaktyczną z zakresu kulturoznawstwa anglojęzycznego.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory do Samorządu Uczniowskiego31 maja 2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. 151 uczniów wybierało swoich przedstawicieli na nowy rok szkolny spośród 13 kandydatów.
Największą liczbę głosów zdobyli:
1. Patrycja Przeczewska - 107
2. Marta Borkowska - 38
3. Emilia Szablewska - 26

Wszystkim kandydatom gratulujemy.
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka1 czerwca z okazji Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z wychowawcami zorganizowali wyjście dla wszystkich uczniów do Rudnika. Gimnazjaliści miło spędzili czas na terenie ośrodka MORiW. Brali udział w grach zespołowych, międzyklasowym turnieju piłki siatkowej, turnieju tenisa stołowego. Podczas pikniku nie zabrakło też grilowanych kiełbasek.

Kopciuszek
Zapraszamy do oglądania przedstawienia KOPCIUSZEK.
Turniej BRD
Turniej BRD15 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyły się miejskie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie biorący udział w zawodach rozwiązywali test z wiedzy o ruchu motorowerów, musieli wykazać się umiejętnosciami z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pokonywali tor przeszkód na rowerze. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Daria Berżyńska, Filip Zygmunt, Kamil Spychalski i rezerwowi: Amelia Fajfer i Martyna Dąbek zajęła VI miejsce.

Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego w grupach zaawansowanych

Uczniowie klas pierwszych z grup zaawansowanych mają w planie lekcji dodatkową, czwartą godzinę języka angielskiego. Poszerzają swoją wiedzę o elementy kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych na bazie autorskiego programu nauczania. W II semestrze między innymi odbyli wirtualną wycieczkę do Nowego Jorku i Londynu, poznali system edukacji w USA i znane uniwersytety. Świętowali Dzień świętego Patryka, słuchając legend w oryginalnej wersji językowej. Intensywnie czytają książki z bogatego księgozbioru wypożyczalni lingwistycznej.
STATYSTYCZNY DRUGOKLASISTA!
STATYSTYCZNY DRUGOKLASISTA!Statystyczny drugoklasista naszej szkoły:

* urodził się w kwietniu i ma niebieskie oczy,
* ma jednego brata lub siostrę, ale 449 znajomych na FB,
* urządzenie elektroniczne przy którym spędza najwięcej czasu to telefon,
* zwykle słucha popu i najchętniej ogląda filmy akcji,
* jego ulubionym sportem jest piłka nożna, a nauczycielem pani Ewa Bartoś,
* po ukończeniu gimnazjum wybiera się do technikum.

Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się dzięki kolegom z klasy IIb realizującym projekt edukacyjny „Statystyczny drugoklasista”. Zadaniem chłopaków było ustalenie zainteresowań, upodobań i preferencji uczniów klas drugich naszego gimnazjum.
Efekt końcowy ich pracy mogliśmy oglądać na holu 3 piętra, bo tam właśnie chłopcy zorganizowali wystawę plakatów, na których przedstawili wyniki ankiety przeprowadzonej w grudniu.
Brawa dla Szymona Górnego, Wiktora Lewandowskiego, Damiana i Fabiana Lotarskich i Patryka Ochendala! Opiekunem projektu była pani Barbara Kaczmarek.

Spichrzową przez wieki
Spichrzową przez wieki21 lutego uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Wędrówkę rozpoczęli przed budynkiem naszego gimnazjum, przeszli ścieżką spacerowo - rowerową przy Marinie i przez Port Szulza. Przy fontannie Flisaka czekał na nich przewodnik, pod opieką którego zwiedzili spichrze z wystawą poświęconą ul.Wybickiego – Legionów. Dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy dotyczących naszego miasta i jego okolic. Spacer nie mógł by się obejść bez wejścia na Wieżę Klimek, z której obejrzeli panoramę Grudziądza i przyległych do naszego miasta terenów. Z przewodnikiem rozstali się na Rynku przy Informacji Turystycznej. Dalej powędrowali ulicami naszego pięknego miasta przed budynek szkoły.
W wycieczce uczestniczyli miłośnicy historii i turystyki z naszej szkoły pod opieką pań G. Otręby, J. Grzebieniewskiej oraz A. Krzyżykowskiej
Kolejne wyprawa Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego już 5 marca. Zapraszamy… ;)

20 kwietnia 2018 r.

Agnieszki i Czesława