22 Sierpień 2019

Konsultacje dla rodziców

Ciekawostki z życia sowy
Ciekawostki z życia sowyW środę 13 lutego klasa 4A wraz z wychowawczynią udała się do Centrum Edukacji Ekologicznej na warsztaty "Ciekawostki z życia sowy". Dzieci poznały dużo gatunków sów, dowiedziały się czym żywią się sowy, jak wychowują młode, że należą do drapieżników, które bardzo dobrze widzą oraz są pod ścisłą ochroną. Następnie uczniowie samodzielnie z wytłaczanek wykonywali sowy. Wszystkim bardzo się podobało .Czekamy z niecierpliwością na następne warsztaty.

Warsztaty w CECH
Warsztaty w CECH12 lutego z okazji zbliżających się walentynek Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości zaprosił uczniów klas III gimnazjum na wspólne dekorowanie serduszek. Uczniowie wykonali piękne prezenty dla najbliższych a przy okazji dowiedzieli się jak funkcjonuje szkoła i w jakich zawodach kształci.

Opowieść wigilijna
Newsy05 lutego 2019 r. klasa 4A wraz z wychowawczynią udała się do Teatru na widowisko "Opowieść wigilijna" w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. Uczniowie obejrzeli opowieść o nieczułym na ludzką krzywdę sknerze Scrooge'u, który na skutek odwiedzin duchów w noc wigilijną staje się dobrym człowiekiem. Pragnie zadośćuczynić wyrządzone krzywdy z przeszłości. Był to spektakl ku przestrodze ale i ku pokrzepieniu. Zagrany z subtelnym poczuciem humoru, ale też pełen wzruszeń i refleksji. Wszystkim uczniom bardzo się podobało,a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
DBI 2019 obchodzony jest 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Podczas obchodów DBI 2019 podkreślana jest istota współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Przekaż swój 1%
Tydzień z WOŚP

Jak co roku nasza szkoła bierze aktywny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Samorząd Uczniowski organizuje kawiarenkę.
Już od poniedziałku 7 stycznia 2019r. będzie można zakupić pyszne ciasta. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto WOŚP.
Po tygodniu słodkiej rozkoszy zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców oraz na „Marsz Nording Walking WOŚP z Jedynką”. Czekamy na wszystkich spragnionych ruchu, miłego towarzystwa i chęci pomocy w sobotę 12 stycznia 2019r. o godzinie 9.45.
LICZYMY NA WAS!!!

Jasełka szkolne
Jasełka szkolne21 grudnia, ostatni dzień przed przerwą świąteczną zaskoczył naszych uczniów kilkoma niespodziankami :)
Podczas spotkań wigilijnych najmłodszych odwiedził Mikołaj. Choć nie udało się Go zobaczyć, to zostawił dla każdego prezent. 🎁 Może uda się spotkać Mikołaja w przyszłym roku? ;)
Uczniowie klasy II a przedstawili jasełka bożonarodzeniowe, podczas których odegrali historię narodzenia Pana Jezusa. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki, a także wręczyliśmy nagrody w konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową". Gratulujemy zwycięzcom!!!
Życzymy wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

22 sierpnia 2019 r.

Cezarego i Marii