20 Październik 2019

Konsultacje dla rodziców

Zajęcia terenowe
Zajęcia terenoweW dniach 7 i 14 maja odbyły się zajęcia terenowe z fizyki i chemii. Zajęcia te są częścią projektu interdyscyplinarnego "Odkrywcy przyrody". Uczniowie III klasy gimnazjum podczas zajęć z fizyki zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi ruchu ciał, natomiast zadania z chemii dotyczyły badania wody. Cykl zadań "W kropli wody" polegał na określaniu właściwości wody pochodzącej z czterech różnych miejsc: jeziora, stawu, ujęcia głębinowego i rzeki.
Taka forma realizacji zajęć jest niezwykle ciekawa dla uczniów i służy rozwijaniu kompetencji matematyczno - przyrodniczych.

Warsztaty EDUKIDO
Warsztaty EDUKIDO9 maja uczniowie klas 1, 2 i 4 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez firmę EDUKIDO. Dzieci budowały z klocków Lego kolejkę górską, sprawdzały, czy zbudowane przez nich wagoniki wytrzymają zderzenie ze ścianą ;) Uczniowie klasy 4 zobaczyli, jak można wykorzystać klocki Lego do nauki języka polskiego. Zajęcia były bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom wiele radości.

Złość - przyjaciel czy wróg
NewsyW środę 8 maja uczniowie klas I-II spotkali się z przedstawicielami Straży Miejskiej na zajęciach pt. "Złość - przyjaciel, czy wróg". Dzieci rozmawiały o tym, czy złość jest dobra, czy zła oraz o tym, w jaki sposób sobie z nią radzić.
4a w Centrum Edukacji OGNIK
4a w Centrum Edukacji OGNIKDnia 7 maja 2019 r. klasa 4A z wych. A.Jabłońską udała się do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej "Ognik". Uczniowie dowiedzieli się na temat zagrożeń i skutków nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Podczas wizyty oglądali stanowiska, gdzie dowiedzieli się jak zapobiegać pożarom w mieszkaniu, lesie czy podczas biwaku. Zobaczyli też inscenizację działań jakie podejmują strażacy po wypadku drogowym, usłyszeli o "cichym zabójcy" jakim jest tlenek węgla. Najbardziej dzieciom podobało się przebieranie w strój strażaka i wirtualna jazda wozem strażackim na akcje gaśniczą. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że były to zajęcia bardzo atrakcyjne i ciekawe.

Dzień liczby "Pi"
Dzień liczby "Pi"15 marca 2019 obchodziliśmy Dzień Liczby π. Z tej okazji uczniowie klas gimnazjalnych mogli wziąć udział w międzyklasowym konkursie wiedzy na temat liczby π.
Do rozwiązania było 5 zadań związanych z tematyką liczby π. Pierwsze polegało na przygotowaniu plakatu, drugie obliczeniu 10-ciu iloczynów z liczbą π z dokładnością do 5 miejsca po przecinku, trzecie na ułożeniu puzzli z liczbą π, czwarte na ułożeniu krótkiego wiersza o liczbie π, piąte było quizem wiedzy z 10-cioma zadaniami z odpowiedziami a,b,c.
Konkurencja była ostra. Po rozegraniu wszystkich konkursów klasy A i B miały taką samą liczbę punktów, potrzebna była więc dogrywka "do pierwszego błędu". Konkurencje wygrała klasa A, na drugim miejscu uplasowała się klasa B, dzielnie walczyła klasa C, która zajęła trzecie miejsce.
Wszyscy się dobrze bawiliśmy. Nagrodą główną były 5-tki za aktywność dla zwycięzców i plusy dla drużyny drugiej. Wszyscy otrzymali krówki, aby się dosłodzić.
JM

Drzwi otwarte
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
W dniu 28.03.2019 w naszej szkole gramy w gry planszowe. Przynieś grę, kocyk, zaproś znajomych i na przerwach GRAMY!!!!

Wizyta przedszkolaków
NewsyDzisiaj w szkole gościliśmy 6-latki z Przedszkola Miejskiego "Kopernik". Dzieci wraz z wychowawczynią zostały zaproszone przez p.Aleksandrę Jabłońską na zajęcia plastyczne. Wszystkie dzieci po raz pierwszy miały możliwość zasiąść w szkolnych ławkach. Podczas zajęć samodzielnie kolorowały, ozdabiały motylki, misie i kurczaczki.W nagrodę za wykonanie pięknych prac przedszkolaki otrzymały maskotkę do swojej sali. Na zakończenie wizyty zwiedziły salę oraz świetlicę na 3 piętrze.

I miejsce w konkursie
I miejsce w konkursie26 lutego w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie "Ulepimy dziś bałwana". Możemy się pochwalić :) Uczniowie klasy II a wraz z wych. p. Martą Szymborską przygotowali bałwana, który zajął I miejsce :) po wręczeniu nagród na uczniów czekało ognisko i kiełbaski.

20 października 2019 r.

Jana i Kleopatry