09 Kwiecień 2020

Konsultacje dla rodziców

Spacer po Grudziądzu.

Dzisiaj uczniowie klasy VA wraz z wychowawczynią zwiedzali zabytki Grudziądza,

poznali patronów ulic wokół szkoły oraz byli na upragnionej pizzy i lodach.

To był wspaniały, integracyjny dzień. Wszyscy wrócili szczęśliwi i bardzo zadowoleni.

W teatrze

05.11.2019r.uczniowie kl. VA wraz z wychowawczynią udali się do Teatru na spektakl profilaktyczny pt "Internetowy porywacz".
To pouczająca historia dla każdego z nas, bez względu na wiek. Spektakl w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego przysporzył uczniom wielu emocji, skłaniając do przemyśleń oraz zafundował wszystkim dawkę pouczającej wiedzy. Dzięki tej sztuce dzieci uświadomiły sobie jakie negatywne skutki niesie ze sobą obcowanie w wirtualnym świecie a osiągnięta wiedza będzie miała odzwierciedlenie w przyszłości i pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji w prawdziwym życiu.

1 listopada

W dniu 30.10 klasa IIb i IIIa odwiedziły groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły,

grób Bronisława Malinowskiego oraz żołnierzy poległych za naszą Ojczyznę.

Na wszystkich grobach zapaliliśmy symboliczne znicze.

W Bibliotece Miejskiej.

23 października klasa IIIa wzięła udział w spotkaniu edukacyjnym w Bibliotece Miejskiej przy ul. Chopina.

Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, a także wzięli udział w konkursie czytelniczym,

którego zwycięzcą został Wiktor.

Pamiętamy.

Dzisiaj klasa VA wraz z wychowawczynią udała się na cmentarz komunalny.

Dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobie niezapomnianego

nauczyciela matematyki SP nr 1.
Widoczni i bezpieczni.

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze!

Dzisiaj wszystkie dzieci z klas 1-3 otrzymały od opiekuna Caritas odblaski na rękę.
Bardzo dziękujemy p. Jadwidze Szarszewskiej, która postarała się o takie odblaski z Caritas.
Dzięki nim najmłodsze dzieci podczas wycieczek i wyjść będą widoczne i bezpieczne.

Najpiękniejszy różaniec.

W konkursie plastycznym pod hasłem "Najpiękniejszy różaniec" 1 miejsce zajęła Lena Wiczarska z kl. IA, 2 miejsce zajęła Maria Raszkowska z kl. IA, 3 miejsce zajęła Zuzanna Dobrowolska z kl. IIB oraz wyróżnienie otrzymała Karolina Dzwoniarska z kl. IIIA. Serdecznie gratulujemy.
Różańce są pięknie i starannie wykonane. Pomysłowość dzieci nie zna granic.
Różańce zostały wykonane z koralików, masy solnej, fasoli, żelków, kasztanów, makaronu oraz cukierków.
Wystawę prac można obejrzeć na parterze oraz w sali 22.
Zapraszamy!

Zbiórka karmy dla zwierząt.

W październiku opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Aleksandra Jabłońska zorganizowała na terenie szkoły zbiórkę
karmy dla zwierząt z Centrum Opieki Nad Zwierzętami w Grudziądzu.
W zbiórce wzięły udział wszystkie klasy. Widać, że nasi uczniowie kochają zwierzęta i chętnie niosą im pomoc.
Uzbieraliśmy bardzo dużo karmy dla kotków i piesków. O pomoc w przewiezieniu paczek i puszek do CONZ
poprosiliśmy p. Katarzynę Bińkowską, która jest tam wolontariuszką.
Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w akcji i wasze ogromne serduszka!

"Dni walki z głodem"
pck

W październiku członkowie SK PCK kwestowali w marketach

Netto i Biedronka

w ramach "Dni walki z głodem".

Zebrane fundusze przeznaczone będą na posiłki dla

ludzi potrzebujących.

Brawo uczniowie!