12 Grudzień 2018

Konsultacje dla rodziców

Dzień bez samochodu
Dzień bez samochodu21 września uczniowie klas pierwszych brały udział w Festynie zorganizowanym przez Wydział Transportu UM w Grudziądzu w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Pierwszaki odwiedziły zajezdnię tramwajową, gdzie dowiedziały się jak działają tramwaje, odbyły przejażdżkę tramwajem z zajezdni przy ulicy Dworcowej do Pętli w Tarpnie a następnie autobusem zostały przewiezione na stadion Olimpii. Na stadionie czekało na nie wiele atrakcji. Brały udział w konkursach, mogły zasiąść za kierownicą wozu strażackiego a pan policjant opowiedział jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Każde dziecko biorące udział w Festynie otrzymało słodycze i drobny upominek.
Masz prawo wiedzieć

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła, we współpracy z Fundacją EMIC oraz Wojewodą Kujawsko - Pomorskim realizuje projekt "Przyjazna szkoła". Jest to element większego projektu tej fundacji - Masz Prawo Wiedzieć, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat uchodźstwa w Polsce.
Ubezpieczenie uczniów
Drogi rodzicu!

Prosimy o zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków:
- Informacje ogólne dotyczące ubezpieczenia NNW - Pobierz
- Postanowienia dodatkowe - Pobierz
- Tabela norm uszczerbku na zdrowiu - Pobierz

Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego3 września uczniowie po wakacjach znowu zawitali w mury swojej szkoły. Pani dyrektor Sylwia Murawska serdecznie powitała wszystkich uczniów a w szczególności pierwszaków i czwartoklasistów, którzy w tym roku będą uczyć się w Szkole Podstawowej nr 1. Wychowawcami klas pierwszych zostały panie Małgorzata Porowska i Joanna Czyżak a wychowawcą klasy czwartej pani Aleksandra Jabłońska.
Po krótkiej uroczystości na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcą.

Lekcje i przerwy
Czas trwania zajęć i przerw
w Szkole Podstawowej nr 1 w Grudziądzu

Lekcja 1. 8:00 – 8:45 – przerwa 10 min.
Lekcja 2. 8:55 – 9:40 – przerwa 10 min.
Lekcja 3. 9:50 – 10:35 – przerwa 10 min.
Lekcja 4. 10:45 – 11:30 – przerwa 15 min.
Lekcja 5. 11:45 – 12:30 – przerwa 15 min.
Lekcja 6. 12:45 – 13:30 – przerwa 10 min.
Lekcja 7. 13:40 – 14:25 – przerwa 10 min.
Lekcja 8. 14:35 – 15:20 – przerwa 10 min.
Lekcja 9. 15:30 – 16:15 – koniec zajęć.

Zakończenie roku 2017/18
Zakończenie roku 2017/1822 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18. Po raz pierwszy swoje świadectwa odebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. W trakcie uroczystości wręczono świadectwa absolwentom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Wśród nich znaleźli się: Sandra Stellmacher, Alicja Karwowska, Maja Zielaskowska, Damian Moga, Kacper Laskowski, Julia Rujner, Aida August, Karolina Rosińska, Mateusz Paczkowski, Magdalena Wesołowska, Marta Borkowska, Nikolas Murawski i Sandra Knorst.
Świadectwa promocyjne z biało- czerwonym paskiem otrzymały również uczennice klasy drugiej: Rozalia Huk, Agata Preuss, Emilia Tuczak i Nikoleta Halik.
W części oficjalnej uroczystości wyróżniono też uczniów działających w szkolnych kołach PCK i SKKT. Nagrodę specjalną za osiągnięcia sportowe odebrała Karolina Rosińska.
Pani dyrektor podziękowała rodzicom, którzy przez 3 lata aktywnie pracowali w Radzie Rodziców.
Po części oficjalnej wręczono Szkolne Oskary dla uczniów w następujących kategoriach: Gaduła Wszechczasów, Wymarzona Narzeczona, Supermen i dżentelmen z moich snów, Indywidualista Roku i Mistrz Intelektu. Wręczono również dwa Super Oskary, dla Aidy August za Super Talent i pani Urszuli Rynkowskiej za Pomocną Dłoń. Galę Oskarową uświetniły występy Oliwii Dybowskiej, Julii Gębali, Aidy August, Kacpra Laskowskiego i pana Daniela Grzybowskiego.

Kapsuła czasu
Kapsuła czasuPod koniec roku szkolnego przedstawiciele klasy III A razem z nauczycielką historii p. Grażyną Otrębą zakopali "Kapsułę czasu". Postanowiliśmy przekazać następnym pokoleniom naszą ocenę rzeczywistości w 2018 roku. Mamy nadzieję, że ktoś po upływie wielu lat pozna nasze przesłanie. Chcieliśmy także w ten sposób upamiętnić wygaszane Gimnazjum nr 4.

Dobry start

„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. To inwestycja w edukację polskich dzieci. Pomoc może trafić do ponad 4,6 mln uczniów. Wnioski można składać już od 1 lipca.

Więcej informacji w załączniku.
Pobierz załącznik

MARTA SZYMBORSKA