30 Wrzesień 2020

Konsultacje dla rodziców

Konkurs plastyczny.

W konkursie plastycznym pod hasłem "Nie ma innych"
1 miejsce zajęła Lena Krepska z kl. VA
2 miejsce zajęła Aleksandra Butkiewicz z kl. VA
3 miejsce zajął Kacper Tybura z kl. VA
Serdecznie gratulujemy!!!
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Serdecznie zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2019r.w godzinach od 9 do 12.30 na holu II piętra.
W sprzedaży:
stroiki świąteczne, bombki, choineczki, słodycze,
ciasta ,witraże oraz karty wykonane przez uczniów.
Czekamy na Was!!!

Zabawa andrzejkowa.

26 listopada odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa dla kl. VA. Przewodnicząca SU Sandra Dłużewska przygotowała ciekawe wróżby.
Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, miłość, pech czy może miła niespodzianka.
Całą imprezę uświetniła wspaniała muzyka oraz słodki poczęstunek. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Dzień Pluszowego Misia.

Dnia 22 listopada opiekun Samorządu Uczniowskiego wraz z klasą VA przygotował apel przez radiowęzeł "Dzień Pluszowego Misia". Uczniowie dowiedzieli się dlaczego właśnie 25 listopada obchodzimy to sympatyczne święto oraz wielu ciekawych rzeczy na temat maskotki. Dzieci uwielbiają ten dzień! Kto przyniósł w poniedziałek misia, ten w tym dniu nie był pytany. W szkole było bardzo wesoło! Na korytarzach królowały kolorowe, puchate, małe i duże misie.

"Podziel się posiłkiem".

Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w akcji PCK i Caritas "Podziel się posiłkiem".
Uczniowie przynosili artykuły spożywcze dla osób potrzebujących. Jak zawsze można było na Was liczyć! Spisaliście się na medal. Dzięki Wam, na wielu twarzach w święta Bożego Narodzenia zagości uśmiech.
Opiekun p. A. Jabłońska pięknie dziękuje rodzicom i dzieciom za liczny udział w akcji.
Artykuły zostaną przewiezione do marketu Biedronka, gdzie starsi uczniowie również zbierają żywność a następnie do Banku Żywności.

Świętujemy Niepodległość.

Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości uczniowie naszej szkoły kontynuowali uczestnicząc
w akademii szkolnej, przygotowując kotyliony w klasach oraz startując w konkursie plastycznym.
W konkursie pod hasłem "Najpiękniejszy kotylion" I miejsce zajęła Paulina Czerwińska z klasy VA,
2 miejsce Tymon Bieliński z klasy IIA, zaś 3 miejsce Oliwia Kępińska z klasy IIIA.
Serdecznie gratulujemy.
Jury brało pod uwagę pomysłowość, estetykę oraz technikę wykonania.
Wszystkie nagrodzone kotyliony można zobaczyć na wystawie prac (hol II piętro).
Zapraszamy.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2019 r. uczniowie klasy VA wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Aleksandrą Jabłońską
wzięli udział w Uroczystości z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na Rynku Głównym wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, słuchali przemówienia prezydenta Grudziądza,
oglądali pokazy dzieci, młodzieży i wojska. Nasi uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego
oraz rozdawali samodzielnie wykonane kotyliony mieszkańcom miasta.

Spacer po Grudziądzu.

Dzisiaj uczniowie klasy VA wraz z wychowawczynią zwiedzali zabytki Grudziądza,

poznali patronów ulic wokół szkoły oraz byli na upragnionej pizzy i lodach.

To był wspaniały, integracyjny dzień. Wszyscy wrócili szczęśliwi i bardzo zadowoleni.

W teatrze

05.11.2019r.uczniowie kl. VA wraz z wychowawczynią udali się do Teatru na spektakl profilaktyczny pt "Internetowy porywacz".
To pouczająca historia dla każdego z nas, bez względu na wiek. Spektakl w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego przysporzył uczniom wielu emocji, skłaniając do przemyśleń oraz zafundował wszystkim dawkę pouczającej wiedzy. Dzięki tej sztuce dzieci uświadomiły sobie jakie negatywne skutki niesie ze sobą obcowanie w wirtualnym świecie a osiągnięta wiedza będzie miała odzwierciedlenie w przyszłości i pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji w prawdziwym życiu.

30 września 2020 r.

Hieronima i Honoriusza