29 Marca 2024

Spotkanie z historią
Spotkanie z historią19 stycznia klasa 3a z wychowawcą uczestniczyła w "Spotkaniu z historią", które odbyło się w auli Zespołu Szkół Technicznych.
Podczas spotkania p. Tadeusz Raufleisz - Przewodniczący Koła Miłośników Dziejów Grudziądza przybliżył uczestnikom sylwetkę Józefa Włodka (Prezydenta Grudziądza w latach 1920 - 1939) a p. Dawid Schoenwald - Kierownik Działu Historii Muzeum w Grudziądzu w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o Stanisławie Michałowskim (Wiceprezydencie Grudziądza w latach 1933 - 1939). Ponadto uczniowie zapoznali się z wieloma ciekawymi faktami z historii naszego miasta z okresu Powrotu Grudziądza do Macierzy.
Spotkanie uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w montażu słowno - muzycznym i zespołu wokalno - instrumentalnego z Ogniska Pracy Pozaszkolnej pod opieką p. Macieja Gburczyka.

Konkurs "Anglomaniacy na start"
Konkurs "Anglomaniacy na start"Od pewnego czasu na holu III piętra wiszą antyramy z ciekawie opracowanymi materiałami do nauki języka angielskiego. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W związku z tym ogłaszamy konkurs "Anglomaniacy na start".

Regulamin jest prosty:
1) Zrób zdjęcie dowolnej antyramy;
2) Wypisz zwroty i wyrażenia w postaci słowniczka na kartce A4 w ciekawej szacie graficznej;
3) Dostarcz podpisany wydruk (imię/nazwisko/klasa) do pani G. Otolskiej-Mróz, do sali 38;
4) Odbierz dwie nagrody niespodzianki :)
5) Konkurs trwa do 24 lutego 2017roku.

TAKE PART & GOOD LUCK

Nowy rok turystyczny rozpoczęty.
Newsy

W grudniu odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu turystycznego 2016. Nasze gimnazjum zajęło IV miejsce w Pucharze Turystyki Pieszej 2016 organizowanym przez PTTK w Grudziądzu oraz V miejsce w Pucharze Grudziądza w Marszach na Orientację, organizowanym przez KInO EKOTON.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, ich udziałowi w rajdach pieszych i imprezach na orientację mogliśmy być dwukrotnie w gronie wyróżnionych. Opiekun SKKT serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom imprez turystyczno - krajoznawczych i zaprasza na kolejną imprezę już 14 stycznia. Startujemy na Lokalnej InO EKOTONA.

Najpiękniejsza karta bożonarodzeniowa
W grudniu odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową. I miejsce zajął KACPER LASKOWSKI z kl. 2a, II miejsce zdobyła ALEKSANDRA SOJA z kl. 1b a trzecie KINGA WRONKOWSKA z kl. 1b.
Podczas oceny prac JURY szczególną uwagę zwracało na pomysłowość i estetyką wykonania pracy.
Wszystkie karty świąteczne zdobiły hol II piętra a najpiękniejsze zostały zaniesione przez wolontariuszy do chorych - podopiecznych z parafii Św. Krzyża.

Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii16 grudnia uczniowie klas I i II uczestniczyli w żywej lekcji historii na temat „Krzyżacy-kłopotliwi sąsiedzi Królestwa Polskiego”. Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego" przybliżył uczniom okoliczności i skutki sprowadzenia do Polski Krzyżaków. Uczniowie mogli zobaczyć zbroje i broń z tamtej epoki. Niektórzy nawet zostali przebrani za Krzyżaków i mogli spróbować swoich umiejętności strzelania z kuszy,

Świąteczna niespodzianka w języku angielskim
Świąteczna niespodzianka w języku angielskimDnia 21 grudnia grupa uczniów z klasy 2A pod opieką pani Grażyny Otolskiej-Mróz odwiedziła sześciolatków w Miejskim Przedszkolu "Kopernik" przy ulicy Konarskiego. Gimnazjaliści przygotowali program "Świąteczna niespodzianka w języku angielskim". Dzieci poznały i śpiewały piosenkę "We wish you a Merry Christmas". Przedstawiały się i dziękowały Mikołajowi za pluszowe upominki w języku angielskim. Doskonaliły wymowę słownictwa związanego ze Świętami. Utrwaliły nazwy kolorów, pracując ze świątecznymi kolorowankami pod czujnym okiem starszych koleżanek. Przedszkolaki miały również przyjemność posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Aidy August, która grała na altówce.
Było to przemiłe spotkanie. Nowe i ciekawe doświadczenie. Bardzo się polubiliśmy.

WE WISH YOU a MERRY CHRISTMAS AND a HAPPY NEW YEAR 2017

Konkurs mitologiczny
Newsy15 grudnia odbył się konkurs mitologiczny dla klas I. W konkursie wzięły udział po 2 dwuosobowe drużyny z każdej klasy. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu z zakresu znajomości mitologii greckiej. Do finału ustnego kwalifikowały się dwie najlepsze drużyny. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z klasy Ia: Emilia Tuczak i Monika Laskowska. Drugie miejsce przypadło przedstawicielkom klasy Ib - Aleksandrze Soji i Martynie Trocha.
W przerwie między etapami konkursu wystąpili uczniowie z kola teatralnego MASKA. Nasi szkolni aktorzy czytali fragmenty listów starożytnych Rzymian.
Konkurs został przygotowany przez panie: Grażynę Otrębę, Iwonę Byner i Ewelinę Świtaj.

Święto Niepodległości
Święto Niepodległości10 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem p. Grażyny Otręby przygotowali i przedstawili prezentację, podczas której przybliżyli nam historię Polski od czasu rozbiorów poprzez powstania narodowowyzwoleńcze aż do dnia odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości zespół wokalny prowadzony przez p. Daniela Grzybowskiego odśpiewał pieśni patriotyczne.
Z okazji święta Rada Rodziców dla wszystkich uczniów przygotowała słodki poczęstunek w postaci rogala świętomarcińskiego.

Ucz się języka angielskiego z fiszkami
Newsy

Dnia 28 października zorganizowany został turniej dla uczniów klas pierwszych "Ucz się języka angielskiego z fiszkami". Celem turnieju było zachęcenie uczniów do stosowania gier i zabaw w nauce słownictwa. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono mistrzów.
W klasie I A wygrali: Emilia Tuczak, Dominik Grzempa i Jakub Szynalewski.
W klasie I B wygrali: Laura Ciepluch, Oliwia Wójcik i Julia Wysocka.
Uczniowie otrzymali okolicznościowe medale i nagrody książkowe.
Organizatorem turnieju była p. G. Otolska-Mróz.

29 marca 2024 r.

Amalii i Wiktoryna