24 Styczeń 2018

Aktualna godzina

Wykład w Muzeum
Newsy

29 września Koło Miłośników Historii wraz z opiekunem p. Grażyną Otrębą uczestniczyli w wykładzie muzealnym poświęconym dawnym mieszkańcom Wisły: mennonitom i olędrom.
Wykład wygłosił dr Michał Targowski z UMK w Toruniu. Prowadzący w interesujący sposób przedstawił dzieje i życie codzienne grupy społecznej i religijnej, która żyła w okolicach Grudziądza od XVI wieku do 1945 roku.
Wykład odbył się w ramach obchodów Roku Wisły.

Europejskie Dni Ptaków
Europejskie Dni PtakówDnia 27 września 2017 r. uczniowie z koła ekologicznego uczestniczyli w spacerze ornitologicznym w ramach EUROPEJSKICH DNI PTAKÓW. Przewodnikiem wycieczki był ornitolog p. Michał Kosowicz a opiekunem grupy p. Ewa Bartoś. Wyjście w teren poprzedzone było mini wykładem nt. bioindykatorów, migracji ptaków, który poprowadził p. Kosowicz. W trakcie spaceru, który przebiegał ul. Konarskiego, Rzemieślniczą, Nad Torem oraz obrzeżami lasu zaobserwowaliśmy w porównaniu z ubiegłym rokiem zdecydowanie mniejszą różnorodność i ilość ptaków. Maszerując dostrzegliśmy nieliczne sójki, sroki, mewę, wróble, gawrony. Informację dotyczącą zaobserwowanych ptaków p. Bartoś przekazała do centrum Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Aura w trakcie spaceru dopisała, dlatego wszyscy uczestnicy powrócili zadowoleni, dotlenieni oraz wzbogaceni w wiedzę zoologiczno- ornitologiczną.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4. 09. 2017 r. - rozpoczęcie roku szkolnego

23 - 31. 12. 2017 r. - zimowa przerwa świąteczna

12. 02. - 25. 02. 2018 r. - ferie zimowe

29. 03. - 3. 04. 2018 r. - wiosenna przerwa świąteczna

18, 19, 20. 04. 2018 r. - egzaminy gimnazjalne

22. 06. 2018 r. - zakończenie roku szkonego

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

- 18, 19, 20 kwietnia 2018 r. - egzamin gimnazjalny

- 4 maja 2018 r. - zajęcia opiekuńczo - wychowawcze wg grafiku

- 1 czerwca 2018 r. - zajęcia opiekuńczo - wychowawcze wg grafiku

Nie ma śmieci - są surowce
NewsyW dniach 15-17 września 2017 r. odbyła się ogólnopolska akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie naszej szkoły włączyli się do niej poprzez zbiórkę surowców wtórnych, głównie makulatury. Najwięcej makulatury dostarczyła uczennica klasy 3a - Alicja Karwowska. Aby uwrażliwić uczniów na konieczność dbania o porządek w środowisku, przedstawiciele klas wykonali plakaty promujące tegoroczne sprzątanie: NIE MA ŚMIECI - SĄ SUROWCE.
Za wykonaną pracę klasy 2b, 3a i 3c zostały nagrodzone słodkim poczęstunkiem.
Akcję na terenie szkoły przeprowadziła pani EWA BARTOŚ.
Obiady
Ogłoszenie
Zachęcamy uczniów do spożywania posiłków w stołówce szkolnej. Koszt jednego obiadu to tylko 3,50 zł.

Pobierz jadłospis na najbliższy tydzień.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego4 września uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Pani dyrektor Sylwia Murawska serdecznie powitała wszystkich uczniów a w szczególności pierwszaków, którzy w tym roku będą uczyć się w Szkole Podstawowej nr 1. Wychowawcą klasy pierwszej została pani Marta Szymborska.
Po krótkiej uroczystości na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcą.

Nic dwa razy się nie zdarza
Nic dwa razy się nie zdarza23 czerwca uczniowie odebrali świadectwa promocyjne a 81 absolwentów po raz ostatni spotkali się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego podczas której uczniowie odebrali nagrody za osiągnięcia i pracę na rzecz szkoły.
Z najwyższą pochwałą szkołę ukończyli - Katarzyna Glinowiecka, Marta Kutz, Julia Laskowska, Zuzanna Woźniak, Natalia Halik, Wojciech Rzepka, Marta Stefańska, Bartosz Czubkowski, Miłosz Kaliszewski, Klaudiusz Pogorzelski.

Świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymali: Julia Soja, Damian Erlich - Herlikiewicz, Karolina Malinowska, Dawid Wszelaki, Klaudia Czachowska, Natalia Kondej, Dominika Przygodzka, Emilia Szablewska, Mateusz Śródka, Jędrzej Majewski z kl. III, Aida August, Alicja Karwowska, Maja Zielaskowska, Marta Borkowska, Sandra Stellmacher, Sandra Knorst i Julia Rujner z kl. II oraz Konrad Kapka, Rozalia Huk, Agata Preuss, Emilia Tuczak, Nikoletta Halik, Aleksandra Soja, Martyna Trocha, Kinga Wronkowska z kl. I.

Podziękowania odebrali również absolwenci aktywnie pracujący w Kole dziennikarskim, Kole teatralnym, SKKT, Kole PCK i sportowcy.

Biwak w Rudniku
Biwak w RudnikuW dniach 8-9 czerwca uczniowie klasy 3a pod opieką wychowawcy p. Aleksandry Jabłońskiej i p. Aleksandry Zapolskiej brali udział w biwaku w ośrodku MORiW w Rudniku. Opiekunowie przygotowali wiele atrakcji m. in. gry i zabawy sportowe, wyjście na jezioro i na rancho, ognisko i podchody. Odbyły się również wybory Miss i Mistera Biwaku. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie miło spędzili czas na świeżym powietrzu.

Konkurs piosenki anglojęzycznej
NewsyDnia 2 czerwca 2017r. podczas szkolnego Festynu środowiskowego odbyła się druga edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Do konkursu stanęło 5 uczestniczek.
W skład jury wchodzili Pani dyrektor Sylwia Murawska, Pan Daniel Grzybowski – nauczyciel zajęć artystycznych oraz Pani Katarzyna Bińkowska, nauczyciel języka angielskiego. Jury wyłoniło dwoje zwycięzców. Ex aequo pierwsze miejsce zajęły Emilia Szablewska z klasy 3c oraz Wiktoria Wolant z klasy 1c.
Pamiątkowe dyplomy oraz statuetki z napisem "THE BEST VOICE" zostały wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, 23 czerwca br.

24 stycznia 2018 r.

Felicji i Franciszka