20 Kwiecień 2018

Spotkanie ze Strazą Miejską
Spotkanie ze Strazą Miejską25.10 odbyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej z przedstawicielami Straży Miejskiej. Dzieci dowiedziały się m.in. jak postępować podczas niebezpiecznych sytuacji, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz jak unikać zagrożenia ze strony obcych ludzi. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali odblaskowe naklejki, które od razy przykleili na swoje plecaki.
Bajka o drzewie w Bibliotece Miejskiej
Newsy24.10 uczniowie klasy Ia wybrali się do Biblioteki Miejskiej, żeby wziąć udział w zajęciach dotyczących drzew. Najpierw dzieci wysłuchały bajki o tym, jak drzewa zmieniają się w zależności od pory roku. Następnie nazywały drzewa i wskazywały ich liście i owoce, dopasowywały sylwetki zwierząt leśnych do ich cieni oraz słuchały piosenek. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli bajkę o Śwince Peppie i jej domku na drzewie. Jak widać, humory dopisywały i dzieci chętnie odwiedzą bibliotekę kolejny raz :)

Transplantacja. Jestem na TAK.
NewsyDnia 18.10.2017r. 5 uczennic z kl. II a wraz z p. Bartoś w ramach zajęć koła ekologicznego uczestniczyły w konferencji przedmiotowo-metodycznej p.t. „Transplantacja. Jestem na tak! Jak podarować najcenniejszy prezent, czyli życie”.
W trakcie konferencji uczestnicy zostali zapoznani z podstawami pobierania i przeszczepiania narządów od dawców żywych i zmarłych i uwrażliwieni na problemy innych ludzi.
Spotkanie poprowadzili:
dr n. med. Aleksandra Woderska – Wojewódzki Koordynator Transplantacyjny Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy oraz mgr Eugeniusz Rydel – Wiceprezes Stowarzyszenia „ Życie po przeszczepie”.

Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia20 października odbyła się uroczystość pasowania na uczniów „pierwszaków”. Najmłodszych dzieci jest niewiele, bowiem zaledwie 12. Za to mogą uczyć się w rodzinnej atmosferze, o którą dba wychowawczyni klasy Marta Szymborska. To historyczne i bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły, ponieważ taka uroczystość po raz ostatni odbyła się w 1998 roku.

Dzień Papieski
NewsyDzień Papieski obchodzony był w tym roku pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją. Jest on organizowany przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" i służy refleksji nad nauczaniem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II.

Uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów tego dnia przygotowali apel przez radiowęzeł oraz wykonali dekoracje upamiętniającą Jana Pawła II. Uczniowie klas pierwszych wykonały modele kościółków.

Podziel się posiłkiem
Podziel się posiłkiemW dniach 29 - 30 września 2017 r. Bank Żywności w Grudziądzu, Centrum Caritas oraz PCK po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej zbiórki żywności pod hasłem "Podziel się posiłkiem".
Nasi wolontariusze: Weronika Strzyżewska, Magdalena Wesołowska, Dominik Grzempa, Weronika Zielińska, Kornelia Skibińska oraz Julia Gębala zbierali żywność w Biedronce przy ulicy Chełmińskiej. Zebrali 75 kg produktów spożywczych. BRAWO!

Dzieje kin Grudziądza
Newsy6 października miłośnicy historii mogli poznać dzieje przedwojennych kin Grudziądza. W muzeum prelekcję na ten temat przygotował pan Dawid Schoenwald. W czasie spotkania pokazano również po raz pierwszy film reklamowy z lat 20-tych XX wieku przedstawiający wyroby grudziądzkiej fabryki PePeGe (powojenny STOMIL).
Pierwszy miesiąc szkoły za nami
NewsySzkoła kojarzy się przede wszystkim z nauką, jednak w naszej szkole uczniowie mają też wiele czasu na wspólną zabawę. Od września przekonują się o tym nasze pierwszaczki, które w trakcie codziennych zajęć świetnie się bawią podczas wspólnego przygotowywania dekoracji, zajęć ruchowych i plastycznych. Po całym tak aktywnym dniu czeka na nich pyszny, przygotowywany w stołówce szkolnej obiad. Każdy dzień w szkole niesie ze sobą coś nowego. Spotkaliśmy się już z panem ornitologiem, panią leśnik, a w tym miesiącu czekają nas jeszcze jesienne warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej, zajęcia w Bibliotece Miejskiej oraz najważniejsze wydarzenie dla każdego dziecka - pasowanie na ucznia.

Biegi im. Bronisława Malinowskiego
Newsy30. 09. 2017 r. nasze pierwszaczki pobiegły w XXXVI Międzynarodowym Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz brały udział w dodatkowych konkurencjach lekkoatletycznych. Jak widać, humory i pogoda nam dopisały.

W biegach wystartowali również gimnazjaliści w swoich kategoriach wiekowych i nauczyciele wychowania fizycznego Pani Anetta Pelzner i pan Jarosław Klawiter w biegu głównym.
Najlepsze miejsce wśród uczniów naszej szkoły wywalczyła spośród dziewcząt Monika Laskowska - 25, a wśród chłopców Kacper Szymański - 22.

20 kwietnia 2018 r.

Agnieszki i Czesława