17 Październik 2018

UWAGA KONKURS
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej do udziału w konkursie. Szczegóły wkrótce, ale już teraz pobierz materiały przygotowane przez panią Justynę Pieniak i zacznij przygotowania do konkursu. :)

MATERIAŁY DO KONKURSU
Konkurs MEDWIEDISTA NA MEDAL
NewsyW dniu 8 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs historyczny pt. "Mediewista na medal".
Miło jest nam poinformować, że największą wiedzę z dziedziny średniowiecza posiada uczeń klasy II b - Przemysław Rzepczyński, który zajął I miejsce.
Dwa pozostałe zdobyli: Maja Zielaskowska z klasy III a (II miejsce) oraz Marek Mróz z klasy II b (III miejsce).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy kolejnych sukcesów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyW dniach 8-12. 01. 2018 r. Samorząd Uczniowski zorganizował szereg działań, dzięki którym zbierano pieniądze dla Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. Przez cały tydzień uczniowie mogli zakupić Gimfarty i losy Loterii Fantowej. W poniedziałek sprzedawano gofry, we wtorek - koktajle mleczno - owocowe, w środę ciasta przygotowane przez uczniów i nauczycieli a w czwartek odbył się koncert zespołu prowadzonego przez pana Daniela Grzybowskiego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków i opiekuna Samorządu - pani Iwony Byner udało się zebrać i przekazać do Sztabu WOŚP kwotę 953,16 zł.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

UWAGA! Ważna informacja.
Rodzice, którzy korzystają w szkole ze stypendium socjalnego, zobowiązani są w miesiącu styczniu do złożenia oświadczenia o zmianach w sytuacji rodzinnej i dochodach bądź braku zmian. Niedostarczenie oświadczenia przez wnioskodawcę uniemożliwi wydanie nowej decyzji administracyjnej, a tym samym wypłacenie środków finansowych za II semestr. Druki oświadczeń dostępne są u pedagoga szkolnego. W przypadku kiedy w rodzinie zmieniła się sytuacja materialna wnioskodawca zobowiązany jest do załączenia dokumentów potwierdzających te zmiany.
Tydzień z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W tygodniu poprzedzającym 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Samorząd Uczniowski zachęca do wzięcia udziału w atrakcjach, z których całkowity dochód zostanie przekazany na konto WOŚP.
Poniedziałek - słodkie gofry.
Wtorek - zdrowe koktajle.
Środa - pyszne ciasta.
Czwartek - koncert zespołu p. Daniela Grzybowskiego.
Przez cały tydzień będzie można zakupić losy loterii fantowej - każdy los wygrywa.
Prosimy o aktywne włączenie się w akcję.

W dniu 13 stycznia 2018 r. zespół przedmiotowy nauczycieli wychowania fizycznego organizuje Marsz nordic walking dla WOŚP.
Początek godz. 11.00, wpisowe - 5 zł - płatne przed marszem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane w całości na konto WOŚP.
Zbiórka przy szkole o godz. 10:45.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Jasełka
JasełkaTradycją naszej szkoły są spotkania wszystkich uczniów podczas uroczystych Jasełek. Również w tym roku takiego spotkania nie zabrakło. Jasełka rozpoczęły się kolędą zaśpiewaną przez naszych najmłodszych uczniów z klasy I, póżniej uczniowie klasy 3a przygotowani przez panią Aleksandrę Jabłońską przybliżyli nam tajemnicę Bożego Narodzenia a pan Daniel Grzybowski z zespołem wokalnym przy pomocy kolęd wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Na zakończenie dyrektor szkoły pani Sylwia Murawska złożyła wszystkim uczniom i pracownikom świąteczno-noworoczne życzenia.
W tym roku na uroczystości gościliśmy przedszkolaków z przedszkola miejskiego Kopernik wraz z wychowawcami i panią dyrektor.

Już przed świętami pani Aleksandra Jabłońska zadbała o wprowadzenie atmosfery Bożego Narodzenia poprzez umieszczenie dekoracji oraz wykonanie z najmłodszymi uczniami szopek.

Odwiedziny Mikołaja u pierwszaków
Odwiedziny Mikołaja u pierwszaków21.12 podczas spotkania wigilijnego odwiedził nas wyczekiwany z niecierpliwością gość, Święty Mikołaj. Ku zdziwieniu dzieci, Mikołaj bardzo dużo o nich wiedział a magiczna różdżka wskazywała, kto musi popracować nad swoim zachowaniem. "Wlany do głowy" magiczny olej podobno pomoże w nauce. Oczywiście Mikołaj obdarował wszystkich uczniów prezentami, a oni wręczyli Mikołajowi pyszne pierniczki. Z niecierpliwością czekamy na odwiedziny Mikołaja w naszych domach i życzymy wszystkim RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA .
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika15 grudnia odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. W trakcie uroczystości pierwszaki z rozsypanki wyrazowej ułożyli wyraz BIBLIOTEKA, uczestniczyli w konkursie ze znajomości bajek oraz poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.
Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy,
Tobie Książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy
krzywdy zrobić Ci nie damy.

Każdy uczeń na znak, że oficjalnie został czytelnikiem otrzymał imienną zakładkę do książek. Pasowanie przygotowała i przeprowadziła pani Iwona Byner - bibliotekarz.

Konkurs wigilijny
Newsy13 grudnia odbył się konkurs wigilijny dla gimnazjalistów: "Boże Narodzenie - historia i zwyczaje świątecznie". Konkurs został zorganizowany w okresie przedświątecznym, kiedy to uczniowie żyją już atmosferą świąt. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży, że gorączkowe przygotowania i szaleństwo zakupów - to niewielka część świątecznego rytuału a uczestnicząc w wigilijnej kolacji podawanej w rodzinnym gronie kultywują polską tradycję i zwyczaje.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów, którzy musieli udzilić odpowiedzi opisowych na 30 niełatwych pytań. Najlepsze okazały się dziewczyny z klasy 3a: Aida August, ALicja Karwowska i Patrycja Bucholtz.
Konkurs przygotowała pani Iwona Byner.

MARTA SZYMBORSKA
Inspektor ochrony