23 Styczeń 2019

Konsultacje dla rodziców

Najlepszy kwestarz PCK
pckW konkursie PCK pod hasłem "Najlepszy kwestarz PCK pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z klasy 3a - Alicja Karwowska, Patrycja Bucholz, Aida August, Karolina Rosińska oraz Paulina Kurek. Wolontariuszki brały udział we wszystkich akcjach PCK organizowanych w roku szkolnym 2017/18 i zebrały najwięcej funduszy na pomoc potrzebującym. Dziękujemy za poświęcony czas, dobre serce i gratulujemy.
Wycieczka do Torunia
Newsy10 maja uczniowie klasy Ia wybrali się pociągiem do Torunia, na swoją pierwszą klasową wycieczkę. Dzieci odwiedziły Manufakturę Cukierków, w której przyglądały się produkcji słodkości, a następnie samodzielnie wykonały lizaki, które zabrały do domu. Kolejną atrakcją był spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Zoobotanicznym. Oczywiście nie zabrakło czasu na lody i zakup pamiątek. Według wielu uczniów, był to jeden z najfajniejszych dni w ich życiu 😁
Obchody Święta Konstytucji
Newsy3 maja na Rynku Głównym odbyły się uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W uroczystości wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły.

Zestawienie czytelnictwa
"Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi"

Konkurs recytatorski dla klas I
Newsy7 maja w klasie Ia odbył się klasowy konkurs recytatorski pn. "W świecie wierszy Brzechwy i Tuwima". Uczniowie walczyli o udział w finale XVI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Brzechwa, Tuwim i inni..." organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21. I miejsce w konkursie zdobyła Patrycja Lewandowska, która w czerwcu będzie reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu. Nagrodę publiczności otrzymał Oskar Kaśków. Gratulujemy!!!

Konkurs na hasło
NewsyZ okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zorganizowano konkurs dla uczniów klas gimnazjalnych na najciekawsze hasło promujące ten ważny dokument. Na drugim piętrze przygotowano okolicznościową dekorację i umieszczono różne określenia dotyczące Konstytucji 3 maja.Uczniowie mieli w swoich hasłach twórczo je wykorzystać. Organizatorka konkursu pani Grażyna Otręba postanowiła wyróżnić trzy osoby: z klasy III A Alicję Karwowską i Adriana Żaglewskiego oraz z klasy III C Magdalenę Wesołowską. Nagrody ufundował samorząd uczniowski.
Dbam o zdrowie
Newsy25.04 uczniowie klasy Ia reprezentowali naszą szkołę w konkursie prozdrowotnym "Dbam o zdrowie" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8. To był pierwszy konkurs międzyszkolny, w którym się pokazaliśmy. Tym samym narobiliśmy sobie apetytu na więcej, już wkrótce konkurs recytatorski.
V Turniej informatyczny
Newsy26 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych odbył się I etap Turnieju Informatycznego. Miło nam ogłosić, że Damian Moga, Jakub Koprowski i Kacper Laskowski zakwalifikowali się do II etapu, który odbędzie się 24 maja. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorkich
Światowy Dzień Książki i Praw Autorkich23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji został nadany krótki apel przez radiowęzeł przybliżający ideę obchodów tego dnia. 26 kwietnia zorganizowano prezentację dla wszystkich uczniów podczas której uczennice opowiedziały o historii książki, przedstawiły ciekawe informacje m. in. o najstarszej, najdroższej, najoryginalniejszej czy najmniejszej książce na świecie. Pokazane były również ciekawe zdjęcia osób znanych czytających książki i kompozycje "Ubrani w książkę". Aby zachęcić uczniów do czytelnictwa każdy z nich otrzymał zakładkę do książki a podczas długich przerw uczniowie klas 2b i 3a spacerowali po szkole przebrani za postaci z lektur nosząc opisy i cytaty mające pomóc w ich rozpoznaniu.
Obchody Dnia Książki przygotowały panie Iwona Byner i Aleksandra Nowak.

MARTA SZYMBORSKA
Inspektor ochrony