23 Styczeń 2018

Aktualna godzina

Warsztaty muzealne
Warsztaty muzealne24 maja grupa uczniów z klas trzecich uczestniczyła w warsztatach muzealnych poświęconych uzbrojeniu w czasie I i II wojny światowej. Warsztaty dla gimnazjalistów poprowadził grudziądzki znawca i miłośnik militariów pan Mariusz Żebrowski.
Nasi uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawych egzemplarzy stosowanej w XX wieku broni i dowiedzieli się szczegółów, które znane są tylko wielkim miłośnikom militariów. Pan Żebrowski pokazał im również ciekawą broń białą stosowaną w XVIII i XIX wieku.
Spotkanie zaplanowała i przygotowała pani Grażyna Otręba.
Pomagamy potrzebującym
Pomagamy potrzebującymW dniach 12 - 20 maja 2017 r. odbyły się wspólne akcje charytatywne PCK i Caritas pod hasłem "Pomagamy potrzebującym". Nasi wolontariusze chętnie i licznie brali w nich udział za co otrzymali serdeczne podziękowania od opiekuna koła PCK p. Aleksandry Jabłońskiej.
Rozstrzygnięto również konkurs na najlepszego kwestarza PCK. I miejsce zajęła drużyna z klasy I b w składzie:

Aleksandra Soja
Martyna Trocha
Kinga Wronkowska
Nikoleta Halik
Laura Ciepluch
Przemysław Rzepczyński
Jakub Sańczenko

Serdecznie Gratulujemy!
Dni Funduszy Europejskich
Dni Funduszy Europejskich19 maja Koło Miłośników Historii uczestniczyło w obchodach Dni Funduszy Europejskich. Z tej okazji na Górze Zamkowej zorganizowano warsztaty plastyczno - historyczne dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik mógł zapoznać się z historią Wieży Klimek oraz uczestniczyć w zajęciach kreatywnych podczas których wykonywano świece, rzeźby z materiałów recyklingowych lub zdobiono emblematami i napisami otrzymane od organizatorów koszulki.
Nasze uczennice wykazały się niemałą fantazją i zdolnościami podczas prac manualnych.
Wyjście zorganizowała pani Grażyna Otręba.

MISTRZ JEST TYLKO JEDEN
Bardzo prosimy wszystkich o aktywne włączenie się w akcję pomocy dla TOMASZA GOLLOBA – żużlowca GKM

18.05. – 25.05.2017r. - „Tydzień wsparcia dla Tomasza Golloba” – sprzedaż ciast przyniesionych przez chętnych uczniów i nauczycieli

25.05. – 02.06.2017r. - „Złotówka dla Tomka Golloba” Zbiórka pieniędzy do puszek z logo: MISTRZ JEST TYLKO JEDEN
GALA LAUREATÓW
Newsy16 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 14 w Toruniu odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych.
W czasie spotkania Mikołaj Lomiak- nasz laureat z matematyki- odebrał z rąk Kujawsko– Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika statuetkę i dyplom. Gratulacje i podziękowania otrzymała też Pani Barbara Kaczmarek, która Mikołaja do konkursu przygotowywała.

THE BIG CHALLENGE 2017
THE BIG CHALLENGE 201734 pasjonatów języka angielskiego z niecierpliwością czekało na wyniki prestiżowego konkursu "THE BIG CHALLENGE 2017".

Oto sukcesy naszych gimnazjalistów:
Kategoria uczniów klas pierwszych: Emilia Tuczak I A - Laureatka - 1 miejsce w szkole / 1 miejsce w województwie:)))
Kategoria uczniów klas drugich: Maja Zielaskowska II A - 1 miejsce w szkole / 2 miejsce w województwie.
Kategoria uczniów klas trzecich: Wojciech Rzepka III C - 1 miejsce w szkole / 4 miejsce w województwie.

Już tylko czekamy na paczkę z fantastycznymi nagrodami!
Jesteśmy dumni, że jako jedyne gimnazjum reprezentowaliśmy miasto Grudziądz, rywalizując z rówieśnikami z Europy.
Projekt koordynowała p. Grażyna Otolska-Mróz.
Mała matura w gimnazjum
Mała matura w gimnazjumMaj to miesiąc egzaminów maturalnych. 8 maja maturzyści w całej Polsce przystąpili do obowiązkowego egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Ponad 90% uczniów wybrało język angielski. Tego samego dnia w naszej szkole odbył się konkurs "Mała Matura w Gimnazjum". 13 uczniów uzdolnionych lingwistycznie z klas I i II postanowiło sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego. Miło nam przedstawić wyniki:

I miejsce: Zuzanna Cyrzan - I B
II miejsce: Maja Zielaskowska - II A
III miejsce: Natalia Gołębicka - II A

Wielkie gratulacje dla gimnazjalnych maturzystów:)
Organizatorem konkursu była p. Grażyna Otolska-Mróz.
Konkurs biologiczny
Konkurs biologicznyDnia 10.05.2017r. odbył się konkurs biologiczny "Jestem przyjacielem przyrody". W konkursie tym uczestniczyli przede wszystkim uczniowie klas pierwszych oraz przedstawiciele klas drugich i trzecich. Celem konkursu było przedstawienie różnorodności biologicznej oraz uwrażliwienie na piękno przyrody.

W konkursie I miejsce zajęła uczennica z kl. I B- Nikoletta Halik, II - ucz. kl. III A - Julia Laskowska i III - Aleksandra Soja również z kl. I B. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje składa jego organizatorka p. Ewa Bartoś.
Dzień Europejski
Dzień Europejski10 maja uczniowie naszej szkoły, pod nadzorem wychowawców, zorganizowali na dwóch długich przerwach stoiska na których zaprezentowali wcześniej wylosowane państwo europejskie. Oprócz wspaniałych plakatów, wykonali także flagi i inne regionalne ozdoby, a niektórzy nawet przebrali się w stroje ludowe lub barwy flag. Tego dnia można było także poczęstować się narodowymi potrawami kuchni niemieckiej, hiszpańskiej, polskiej, holenderskiej i portugalskiej oraz rozwiązać quiz wiedzy na temat Unii Europejskiej i państw członkowskich.
Ten niezwykły dzień, w czasie którego nasza szkoła przez chwilę zamieniała się międzynarodowe targowisko, był upamiętnieniem święta integracji naszego kontynentu. Dzień Europy zakończył się przyznaniem nagród za zaangażowanie poszczególnych klas:
I miejsce - klasa III c
II miejsce - klasa III d
III miejsce - klasa II a
Natomiast zwycięzcami quizu zostali:
I miejsce - Marta Borkowska i Kacper Orłowski, IIa
II miejsce - Zuzanna Zagrabska i Agata Preuss, I a
III miejsce - Maja Zielaskowska i Kacper Orłowski, II a

Organizatorki tego święta p. Iwona Byner i Ewelina Świtaj dziękują za zaangażowanie i gratulują wiedzy i kreatywności.

23 stycznia 2018 r.

Ildefonsa i Rajmunda