19 Kwietnia 2024

Wycieczka po Grudziądzu.
⛪🌁🏰🚋🌆🏭🏞💒🏰🏩🏡🌁🌆🌉⛪🏭🏫🏩🏡
Dnia 14 czerwca 2021r.klasa 6A pod opieką wychowawczyni p. Aleksandry Jabłońskiej udała się na wycieczkę-zwiedzanie zabytków Grudziądza.
Dzieci zobaczyły Zespół Spichlerzy, Wieżę Klimek, Bramę Wodną, Rynek, Pomnik Flisaka, Żołnierza Polskiego, Ułana z dziewczyną ,Bazylikę Św. Mikołaja oraz tablice z nazwą ulicy Grudziądzkiej.
Następnie poszliśmy do Mc.Donald's oraz na lody🌺.
Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy plac zabaw w parku, gdzie wszyscy wspaniale się bawiliśmy🌺.
Wycieczka była pełna wrażeń🌺.Do domu wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni🌺.
🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡🏡
Grudziądzki Budżet Obywatelski.
BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO (PROJEKT NR 43/2022)
GŁOSUJ W GRUDZIĄDZKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM!

Wejdź na stronę Grudziądzki Budżet Obywatelski i kliknij GŁOSUJ ONLINE. Rozpocznij głosowanie, wypełnij formularz podając swoje dane:
imię, nazwisko, PESEL, a także adres zamieszkania.
W kolejnym kroku zostaniesz przekierowany do wyboru projektów ogólnomiejskich i dla Twojego osiedla.

KAŻDY GŁOS JEST WAŻNY!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Grudziądza do oddawania głosów na projekt budowy boiska wielofukcyjnego,
który jest do wyboru spośród projektów ogólnomiejskich!
Szczegóły projektu: Boisko wielofunkcyjne przy SP1.
Konkursy plastyczne.
🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨
W konkursie plastycznym pod hasłem "Zabytki Grudziądza"
1m zajęła Aleksandra Butkiewicz z kl.6A🌺
2m zajęła Martyna Malińska z kl.4A🌺
3 m zajęła Lena Jelińska z kl.3B
Wyróżnienia otrzymały:
Karolina Dzwoniarska z kl.4A🌺
Zofia Urbaniak z kl.3B🌺
Maja Klepacka z kl.3A
🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨🎨
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
W konkursie plastycznym pod hasłem: PCK pomaga potrzebującym"
1m zajęła Paulinka Guzińska z kl.2A🌺
2m zajęła Vivianna Frost z kl.3A🌺
3m zajęła Maja Bilska z kl.1A🌺
Wyróżnienia otrzymały:
Julia Wilkin z kl.1A🌺
Antosia Charzyńska z kl.1A

Serdecznie gratulujemy👍👍👍
Organizator konkursów p. Aleksandra Jabłońska wręczyła w/w uczennicom nagrody i piękne dyplomy. Brawo🥰👍
DZIEŃ MAMY
Dnia 26 maja obchodziliśmy DZIEŃ MAMY 🥰❤️.
Z tej okazji został zorganizowany konkurs pt. „Najpiękniejsza laurka dla mamy”. Dziękujemy za nadesłane prace.
Wszystkie były przepiękne.. bo płynące z serca ❣️
Oto werdykt:
I miejsce:LAURA SOBISZ kl.1a

II miejsce: IGOR STUDZIŃSKI kl.1a; POLA SCHREIBER kl.1a

III miejsce: ZUZANNA LEWANDOWSKA kl. 3a; ANTONINA CHARZYŃSKA kl.1a

WYRÓŻNIENIA: PAULINA GUZIŃSKA kl. 2a; MAJA BILSKA kl. 1a; LAURA SĄDOWSKA kl. 1a

GRATULUJEMY!!! ❤️❣️
WSZYSTKIM MAMOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA... najpiękniejszych chwil spędzonych wspólnie z pociechami. 💞

Pasowanie na czytelnika.

Maj to miesiąc książki i bibliotek. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika ( przesunięte ze względu na nauczanie zdalne ). Krótki program artystyczny przygotowała p. Wiesława Wojtasik z pomocą 3 wspaniałych uczennic z klasy 3B : Romy Fodrowskiej, Zosi Haczkowskiej i Zosi Urbaniak. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika oraz słodkie upominki.
Życzymy, aby czytanie książek dawało im dużo radości i przeżywania wspaniałych przygód z książką.
Majowa Łąka

Majowa Łąka 🌼🦋🐞🌞
W piątek Świetliczaki wykazali się dużą kreatywnością malując wspólnie obraz.
Sprawiło im to dużo radości.

Efekt wyszedł przepiękny😊

Szkolny Konkurs Recytatorski

7 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski.

Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z klas1-3: Antosia Charzyńska 1a, Pola Schreiber 1a, Lena Rutkowska 1a, Julia Suchodolska 2a, Adam Kawski 3a, Lena Jelińska 3b, Zosia Urbaniak 3b. Dzieci recytowały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Jerzego Ludwika Kerna. Pierwszą nagrodę jury przyznało Zosi Urbaniak za wiersz J.L.Kerna "Żyrafa u fotografa", drugie miejsce przyznano Antosi Charzyńskiej, a trzecie Poli Schreiber i Lenie Jelińskiej. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie zostały nagrodzone książkami oraz dyplomami. Gratulujemy uczestnikom i dziękujemy im za udział w tym konkursie. Konkurs przygotowała p.Wiesława Wojtasik (biblioteka) przy współpracy z Małgorzatą Porowską ( wych. kl. 3a).
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 🌍.
Został zorganizowany konkurs pt. „DBAM O ZIEMIĘ”. Dziękujemy za nadesłane prace. Wszystkie były ciekawe.
Oto werdykt:
I miejsce: POLA SCHREIBER kl.1a
II miejsce: IGA LEWANDOWSKA kl.2a
ZUZANNA LEWANDOWSKA kl.2a
III miejsce: LENA WICZARSKA kl.2a
ZUZANNA LEWANDOWSKA kl.3a

GRATULUJEMY!!! 👍🌏

Światowy Dzień Książki.

Czytanie książek to najfajniejsza zabawa".

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki. Zapraszam więc wszystkich uczniów do wykonania plakatu w formacie A4 promującego czytelnictwo.
Po powrocie do szkoły czekam na plakaty w bibliotece. Na wykonawców najciekawszych prac czekają upominki."
Pozdrawiam serdecznie, pani Wiesia.

19 kwietnia 2024 r.

Adolfa i Leona