20 Styczeń 2018

Aktualna godzina

Wycieczka Poznań - Kórnik - Wrocław
Wycieczka Poznań - Kórnik - WrocławW dniach 26 - 28 kwietnia grupa 42 uczniów wraz z opiekunkami uczestniczyła w wycieczce podczas której odwiedzili Poznań, Kórnik i Wrocław.
W Poznaniu gimnazjaliści zwiedzili m. in. Ostrów Tumski z katedrą i starówkę, gdzie mieli okazję zobaczyć poznańskie koziołki. W kórnickim arboretum spacerowali wśród blisko 300 różnych gatunków roślin, gdzie o tej porze roku szczególną uwagę przykuwały kwitnące magnolie.
Głównym celem wycieczki był Wrocław. Tam uczniowie obejrzeli Panoramę Racławicką, odwiedzili Zoo z Afrykarium, Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie oraz zwiedzali najciekawsze zabytki miasta z przewodnikiem. Zobaczyli m. in. Stary Rynek, Uniwersytet z Salą Leopoldinum, Ostrów Tumski z Katedrą. Mogli też podziwiać panoramę miasta z wieży matematycznej.

Święto czekolady
Newsy12 kwietnia uczennice klasy 2b z wychowawcą wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Czekolady zorganizowanym przez Zespół Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. Podczas tego dnia zaproszeni goście poznali historię czekolady, zapoznali się z właściwościami i technologią otrzymywania wyrobów czekoladowych a także mogli poczęstować się różnymi produktami z czekolady.
Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w warsztatach wyrobu pralin, podczas których własnoręcznie wykonali swoje czekoladki.

Grudziądz - moje miasto
NewsyMiło nam zakomunikować, że uczeń naszej szkoły Michał Żmijewski z klasy 3a został laureatem międzyszkolnego konkursu historycznego "Grudziądz - moje miasto". W zmaganiach ogólnomiejskich, w kategorii gimnazjów Michał zajął 3 miejsce. Gratulujemy!
Świąteczne zbiórki PCK i Caritas
NewsyW marcu nasi wolontariusze z PCK i Caritas brali udział w następujących akcjach: KOSZYCZEK WIELKANOCNY, ZAJĄCZEK DLA WSZYSTKICH DZIECI i PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM. Zbierali fundusze na rzecz dzieci z rodzin najuboższych oraz żywność dla ludzi potrzebujących.

Najpiękniejsza karta wielkanocna
NewsyW konkursie plastycznym pod hasłem "Najpiękniejsza karta wielkanocna" I miejsce zajęła Zuzanna Wojciechowska z kl. 1b, II - Kinga Wronkowska z kl. 1b a III miejsce przypadło Nikolecie Halik z kl. 1b. Jury podczas oceny prac szczególną uwagę zwracało na pomysłowość, estetykę oraz trud włożony w wykonanie pracy. Wszystkie karty zostały wykorzystane do przystrojenia holu na I i III piętrze a najpiękniejsze z nich zostaną dostarczone przez wolontariuszy do osób chorych z parafii Podwyższenia Krzyża Św.
Europejski Konkurs THE BIG CHALLENGE
Europejski Konkurs THE BIG CHALLENGEDnia 4 kwietnia 2017 roku 34 pasjonatów języka angielskiego po raz kolejny rywalizowało z rówieśnikami z Niemiec, Francji, Austrii, Hiszpanii i Szwecji. Celem konkursu było sprawdzenie własnego poziomu biegłości językowej ze świadomością możliwości porównania z rówieśnikami z innych krajów europejskich.
Uczniowie klas I – III rozwiązywali w pracowni komputerowej w czasie trzech sesji zadania konkursowe ONLINE sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu jak i tekstu pisanego.
Test zawierał pytania kontekstowe, oparte na obrazkach, krótkich dialogach. Były pytania z zakresu gramatyki, słownictwa i cywilizacji. Uczniowie naszego gimnazjum jako jedyni reprezentowali miasto Grudziądz. Wyniki poznamy 9 maja. Czekamy z niecierpliwością.
Koordynatorem tego projektu była pani Grażyna Otolska – Mróz.
Serdeczne podziękowania za profesjonalne wsparcie techniczne dla Pani Moniki Maciejewskiej oraz dla Pana Daniela Grzybowskiego za opiekę nad uczniami.

Targi Edukacyjne
Newsy30 marca 2017r. trzecioklasiści z naszego gimnazjum mieli okazję w jednym miejscu, w "pigułce" poznać i porównać ofertę wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w mieście i wielu z regionu. Pod opieką wychowawców i pedagoga wybrali się na TARGI EDUKACYJNE, które tradycyjnie odbywały się w hali GKS Olimpia. Młodzież z ogólniaków, techników i zawodówek kusiła ofertami swoich placówek;)
Część trzecioklasistów ma problemy z podjęciem decyzji czy wybrać ogólniak, technikum bądź zawodówkę. Oby "giełda szkół” pomogła rozwiać ich wątpliwości związane z dalszym kształceniem!
Konkurs drużynowy z fizyki
Newsy13 marca 2017r. uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie drużynowym z fizyki zorganizowanym przez Gimnazjum Księży Pallotynów w Chełmnie. Drużyna w składzie Dawid Wszelaki z klasy 3d, Bartosz Czubkowski z klasy 3d oraz Miłosz Kaliszewski z klasy 3d zajęła III miejsce.
W pierwszym etapie konkursu uczniowie zmierzyli się z zadaniami obliczeniowymi. W części drugiej drużyna doświadczalnie wyznaczała wartość przyspieszenia ziemskiego przy pomocy wahadła matematycznego. Z zadaniami obliczeniowymi i doświadczeniem uczniowie poradzili sobie wyśmienicie. Serdecznie gratulujemy. Do konkursu uczniów przygotowywała i sprawowała nad nimi opiekę pani Anna Krzyżykowska, nauczyciel fizyki.
Happy Easter w przedszkolu

Dnia 29 marca grupa uczniów z klasy 2 A pod opieką pani G. Otolskiej-Mróz odwiedziła sześciolatków w Miejskim Przedszkolu "Kopernik" przy ul. Konarskiego. Gimnazjaliści przygotowali program "Wielkanoc w języku angielskim". Dzieci poznały i śpiewały piosenkę "Ten little Easter eggs".
Utrwaliły nazwy kolorów i liczby 1-10 pracując z wielkanocną kolorowanką pod czujnym okiem starszych koleżanek. Nauczyły się składać życzenia "HAPPY EASTER". Gimnazjalny Zając zostawił w koszyczku prezenty - nagrody w postaci papierowych obrączek: Easter egg / chick / rabbit.
Było to już drugie, wspólne spotkanie. Maluchy bardzo chętnie uczą się języka angielskiego.

20 stycznia 2018 r.

Fabina i Sebastiana