21 Styczeń 2018

Aktualna godzina

Konkurs na Kartę bożonarodzeniową
NewsyRozstrzygnięto konkurs plastyczny na Najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową. I miejsce zajęła Monika Laskowska z kl. 2a, II - Zuzanna Zagrabska z 2a a III - Sandra Knorst Z kl. 3b. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Najciekawsze prace można obejrzeć na holu II piętra.

Interdyscplinarny Konkurs o Wielkich Polakach
Interdyscplinarny Konkurs o Wielkich Polakach7 grudnia odbył się szkolny etap Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach. W tym roku szkolnym postacią wybraną do zmagań konkursowych jest św. Siostra Faustyna Kowalska, jej życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski.
W konkursie wzięły udział 3 uczennice. Miło nam ogłosić, że Aleksandra Soja z kl. 2b zdobyła 76 pkt. i awansowała do kolejnego etapu.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki. Etap rejonowy odbędzie się 1 lutego w naszej szkole.
Andrzejki
Andrzejki30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Na dużej przerwie hol II piętra zamienił się w salon wróżb i przepowiedni. Wróżka Aida i wróżka Alicja przepowiadały przyszłość zaglądając do magicznych kul, natomiast wróżki Marta i Patrycja wróżyły z pomocą kart, kubków i innych tajemnych akcesoriów. Atmosferę magii dopełniały nimfy i amorek zachęcający uczniów gimnazjum do spojrzenia w przyszłość.
Andrzejkowe zabawy przygotował Samorząd Uczniowski.

Kiermasz Świąteczny
Kiermasz Świąteczny5 i 6 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Sprzedawano ręcznie wykonane stroiki i ozdoby świąteczne, kartki bożonarodzeniowe, pierniki i różne ciasta. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców osiedla, uczniów i pracowników szkoły. Dochód ze sprzedaży został przekazany na rzecz szkoły. Za przygotowanie kiermaszu i ozdób odpowiadały panie Aleksandra Jabłońska i Marta Szymborska a za sprzedaż uczennice z kl. 2c.

Świąteczna zbiórka żywności
NewsyW dniach 1-3 grudnia po raz kolejny odbyła się zbiórka żywności pod hasłem "Podziel się posiłkiem. Wolontariusze SK PCK z klasy 3c i 2c zbierali produkty spożywcze w markecie BIEDRONKA przy ul. Chełmińskiej. Dzięki osobom które potrafią dzielić się z potrzebującymi uzbierano pełne kosze żywności. Za swoje zaangażowanie w akcję Opiekun Koła p. Aleksandra Jabłońska i jej podopieczni otrzymali imienne podziękowania.

Imieniny Mikołaja Kopernika
Imieniny Mikołaja KopernikaDnia 6 grudnia o godzinie 12:00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Placu Miłośników Astronomii uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości z okazji imienin Naszego Patrona. Goście solenizanta złożyli kwiaty i zostali poczęstowani imieninowym tortem.
XXX Rejonowy Konkurs Recytatorski
NewsyDnia 1.12.17 uczennica naszej szkoły Magdalena Wesołowska wzięła udział w XXX rejonowym konkursie recytatorskim w Radzyniu Chełmińskim. W tym roku organizatorzy ogłosili konkurs pod hasłem "Wszystko jest poezją". Uczniowie mogli dokonać samodzielnego wyboru dwóch wierszy polskich poetów. Wśród zaprezentowanych utworów pojawiły się wiersze, np. Miłosza, Szymborskiej, Tuwima, Jana Pawła II. Tematyka wierszy była różnorodna. Uczniowie recytowali poezję miłosną, religijną, żartobliwą, a nawet patriotyczną. W konkursie wzięło udział 15 uczestników. Reprezentantka naszek szkoły uzyskała wyróżnienie. Organizatorzy konkursu zaprosili wszystkich zgromadzonych na kolejny konkurs, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Już dziś wiemy, że nas tam nie zbraknie!!! Uczennicę przygotowała do konkursu p. A. Nowak.

Dzień Wolontariusza
5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich szlachetnych ludzi o wielkich sercach, którzy angażują się w działalność charytatywną na rzecz drugiego człowieka. Wolontariat to nie tylko bezinteresowna praca, lecz także wyjątkowy sposób na rozwijanie własnego potencjału, nowych i cennych doświadczeń oraz jest to szansa na przeżycie fascynującej przygody. Sposobów na pomaganie innym jest tak wiele, jak wielu jest ludzi o dobrych sercach i wielkiej sile, chcących nieść tę pomoc. To także najbardziej humanitarne oblicze człowieczeństwa, a jednocześnie najpiękniejszy wyraz szacunku dla drugiego, będącego w potrzebie człowieka. Wolontariusze stanowią grupę osób, które pomimo różnych przeszkód czy trudności poświęcają swój czas oraz wykorzystują wiedzę i doświadczenie, aby całym swym sercem móc angażować się w działania na rzecz potrzebujących. Praca oraz wkład często anonimowych bohaterów są nieocenione i tworzą bardzo ważną, wspaniałą lekcję wrażliwości społecznej. Należy podziękować wszystkim, którzy energią i entuzjazmem zarażają innych, a swoje działania wykonują na rzecz najmłodszych poprzez pomoc w nauce, rozwijanie talentów, wspieranie w wychowaniu czy zwykłe, przyjazne otarcie łez. Każdy z tych przejawów dobroczynności z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dzięki Wam i Waszym działaniom niejedno dzieciństwo nabiera radosnych barw i rozbłyskuje promieniami ciepłego słońca.

Opiekun Szkolnego Koła PCK i Caritas pani Aleksandra Jabłońska bardzo serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom naszej szkoły za ogromną pracę na rzecz drugiego człowieka.
Ogólnopolski Konkurs Lingwistyczny
Ogólnopolski Konkurs Lingwistyczny16 listopada 10 pasjonatów języka angielskiego z klas II A i B sprawdzało swoją wiedzę w Ogólnopolskim Konkursie Lingwistycznym dla Gimnazjalistów. Konkurs zorganizowało Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone w styczniu 2018 roku. WE KEEP OUR FINGERS CROSSED

21 stycznia 2018 r.

Agnieszki i Jarosława