Szkolne koło SKKT we wrześniu
Dodane przez Monika Maciejewska dnia 11 października 2017
16 września 2017 r. uczestnicy zajęć Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego wzięli udział w rajdzie pieszym " Pamięci września 1939". Pociągiem z Dworca Głównego przejechaliśmy do miejscowości Dubielno. Urokliwą trasą wiodącą przez lasy i wsie oraz przejściem dla zwierząt pod autostradą dostaliśmy się na teren jednostki wojskowej w Grupie. W Klubie Żołnierskim CSLog zjedliśmy turystyczny posiłek oraz ogłoszono wyniki konkursu okolicznościowego. Uczennice Paulina Kania z klasy 2a oraz Magdalena Wesołowska z klasy 3c zdobyły III miejsce. Gratulacje dla naszej reprezentacji.
We wrześniu nie mogło nas zabraknąć na spotkaniu z podróżnikiem na Grudziądzkiej Marinie. 22. 09. 2107 r. opiekun SKKT p. Anna Krzyżykowska z grupą 15 uczniów wzięła udział w prezentacji poświęconej Islandii, którą przygotowała i w ciekawy sposób przeprowadziła podróżniczka, himalaistka i maratończyk p. Dorota Chylińska. Uczestnicy spotkania zostali zachęceni do poznawania miejsc ciekawych przyrodniczo i kulturowo.
23 września nasze dwie uczennice z klasy 3c wraz z panią Anną Krzyżykowską wzięły udział w rajdzie gwieździstym zorganizowanym z okazji 95 rocznicy powstania oddziału PTTK w Grudziądzu. Paulina Aniszewska oraz Weronika Zielińska zmagały się na trasie InO " Zabawa z Mapą" oraz reprezentowały szkołę w konkursie okolicznościowym. Za udział w konkursie otrzymały wyróżnienie oraz ciekawe przewodniki turystyczne.
W sobotę 7 października uczestnicy zajęć SKKT wraz z opiekunem wzięli udział w rajdzie pieszym " Szlakiem Wojska Polskiego II RP". Reprezentacja naszej szkoły w składzie Magdalena Wesołowska klasa 3c oraz Paulina Kania z klasy 2a zdobyły I miejsce w konkursie dotyczącym Historii Wojska Polskiego oraz militarnej przeszłości Grudziądza.
Gratulujemy!

ZDJĘCIA

Opiekun Szkolnego Koła Krajoznawczo - Turystycznego p. Anna Krzyżykowska zaprasza na kolejną imprezę turystyczną 28 października 2017 r.