Święto Odzyskania Niepodległości

Notice: Undefined index: user_status in /home/gim4gru/public_html/print.php on line 80
Dodane przez Monika Maciejewska dnia 19 listopad 2017
W dniu 9 listopada w naszej szkole odbyły się obchody z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się w sali gimnastycznej, którą wcześniej tematycznie udekorowano. Napis główny zacytowany za fragmentem krótkometrażowego filmu ,,Niezwyciężeni” - ,,Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy”, wprowadził uczestników w patetyczny nastrój. Uczniowie prowadzący uroczystość przypomnieli najważniejsze fakty dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości. Wskazali na trudny okres zaborów, I wojnę światową, kryzys przysięgowy oraz przybycie marszałka Józefa Piłsudskiego i przejęcie przez niego władzy w odzyskanym kraju.
Kolejnym elementem upamiętnienia, tego niezwykle ważnego dla Polaków wydarzenia, była recytacja wiersza ,,Polak mały”, przez uczennicę klasy pierwszej. Mimo swojej prostoty, utwór ten, od lat stanowi najlepszy obraz narodowych cech naszych rodaków – honoru, dumy i woli walki.
Żeby uzmysłowić zgromadzonym wagę obchodzonego święta, nauczyciele odpowiedzialni za organizację tego dnia, przygotowali prezentację multimedialną, dotyczącą historii Polski – jej losów od czasów najdawniejszych, poprzez wszystkie trudne chwile, gdy musieliśmy walczyć o naszą ojczyznę, aż po czasy współczesne, gdy możemy być wdzięczni naszym przodkom, za możliwość życia w wolnym, demokratycznym państwie.
W trakcie apelu rozstrzygnięto międzyklasowy konkurs "Najlepsza interpretacja dzieła malarskiego". I miejsce zajęły klasy II B oraz IIIA.
Po zabraniu głosu przez panią dyrektor odbył się koncert piosenek patriotycznych, który zakończył przebieg uroczystości.
Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: G. Otręba, E. Świtaj, A. Nowak i D. Grzybowski.