Wieczór kolęd
Dodane przez Monika Maciejewska dnia 31 stycznia 2018
23 stycznia po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano Wieczór Kolęd.
Ustrojona świątecznie sala gimnastyczna, śnieg za oknem i migoczące na stołach świece zachęcały do wspólnego kolędowania.
Myślą przewodnią spotkania była miłość do śpiewania, która jest najpiękniejszym uczuciem i dzięki której świat staje się piękniejszy.
W ten wyjątkowy wieczór do wspólnego kolędowania włączyli się najmłodsi uczniowie, gimnazjaliści, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy z rejonu szkoły.
Wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Sylwia Murawska.
Uczniowie przygotowani przez panią Aleksandrę Jabłońską i pana Daniela Grzybowskiego zaprezentowali program artystyczny. Wspólne kolędowanie rozpoczęły dzieci z klasy pierwszej, które zaśpiewały piosenkę "Już blisko kolęda". Uczennice z klasy 3a w kilku słowach przybliżyły historię powstania kolęd. Podczas koncertu wystąpili również nauczyciele, którzy zaśpiewali wzruszającą "Kolędę dla nieobecnych". Kolędy były przedstawione w ciekawych aranżacjach opracowanych przez pana Daniela Grzybowskiego, który dołożył wszelkich starań, aby tradycyjne kolędy zalśniły nowym blaskiem. Wspólne śpiewanie kolęd odbyło się w rodzinnej atmosferze przy ciasteczkach i ciepłej herbatce i był pełnym zadumy, wzruszającym przeżyciem dla wszystkich obecnych.
Na zakończenie pan Daniel Grzybowski zaśpiewał piękną piosenkę "Święty czas" po czym prowadząca podziękowała wszystkim wykonawcom i przybyłym gościom życząc miłego wieczoru.

ZDJĘCIA