19 Kwiecień 2018

Europejskie dni ptaków

Dnia 30 września 2016 r. uczniowie klasy III D i uczennice z klasy III A uczestniczyli w spacerze ornitologicznym w ramach Europejskich Dni Ptaków. Przewodnikiem wycieczki był ornitolog p. Michał Kosowicz a opiekunkami grupy p. Grażyna Otręba i Ewa Bartoś. Wyjście w teren poprzedzone było wykładem nt. ptaków wędrownych poprowadzonym dzień wcześniej przez zaproszonego ornitologa. W trakcie spaceru, który przebiegał ul. Konarskiego. Rzemieślniczą, Nad Torem oraz obrzeżami lasu zaobserwowano kilka gatunków ptaków. Najliczniejszą grupę stanowiły kwiczoły w liczbie około 250 sztuk, wróble ok. 20 sztuk oraz sroki, sójki, mewa śmieszka, gołąb grzywacz. Na uwagę zasługiwał przelatujący nad naszymi głowami krogulec. Ptakiem tegorocznych Europejskich Dni Ptaków był ptak kopciuszek. Informację dotyczącą zaobserwowanych ptaków p. Bartoś przekazała do centrum Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

19 kwietnia 2018 r.

Adolfa i Leona