20 Styczeń 2018

Aktualna godzina

Muzealne piątki "Biżuteria patriotyczna XIX i XX w."
Newsy27 stycznia przedstawiciele Koła Miłośników Historii wraz z opiekunką koła panią Grażyną Otrębą uczestniczyli w otwarciu wystawy pt. "Biżuteria patriotyczna XIX i XX w." w grudziądzkim Muzeum. Na wystawie zgromadzono pierścionki, zawieszki, łańcuszki i broszki pochodzące głównie z XIX wieku i nawiązujące do polskich powstań narodowych. Nasi uczniowie mogli w ten sposób utrwalić swoją wiedzę z lekcji historii i porównać swoje prace plastyczne (zaprezentowane na holu II piętra) z oryginałami przedstawionymi na wystawie.