09 Grudzień 2018

Konsultacje dla rodziców

Odwiedziny Mikołaja u pierwszaków
Odwiedziny Mikołaja u pierwszaków21.12 podczas spotkania wigilijnego odwiedził nas wyczekiwany z niecierpliwością gość, Święty Mikołaj. Ku zdziwieniu dzieci, Mikołaj bardzo dużo o nich wiedział a magiczna różdżka wskazywała, kto musi popracować nad swoim zachowaniem. "Wlany do głowy" magiczny olej podobno pomoże w nauce. Oczywiście Mikołaj obdarował wszystkich uczniów prezentami, a oni wręczyli Mikołajowi pyszne pierniczki. Z niecierpliwością czekamy na odwiedziny Mikołaja w naszych domach i życzymy wszystkim RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA .
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika15 grudnia odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. W trakcie uroczystości pierwszaki z rozsypanki wyrazowej ułożyli wyraz BIBLIOTEKA, uczestniczyli w konkursie ze znajomości bajek oraz poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.
Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy,
Tobie Książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy
krzywdy zrobić Ci nie damy.

Każdy uczeń na znak, że oficjalnie został czytelnikiem otrzymał imienną zakładkę do książek. Pasowanie przygotowała i przeprowadziła pani Iwona Byner - bibliotekarz.

Konkurs wigilijny
Newsy13 grudnia odbył się konkurs wigilijny dla gimnazjalistów: "Boże Narodzenie - historia i zwyczaje świątecznie". Konkurs został zorganizowany w okresie przedświątecznym, kiedy to uczniowie żyją już atmosferą świąt. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży, że gorączkowe przygotowania i szaleństwo zakupów - to niewielka część świątecznego rytuału a uczestnicząc w wigilijnej kolacji podawanej w rodzinnym gronie kultywują polską tradycję i zwyczaje.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów, którzy musieli udzilić odpowiedzi opisowych na 30 niełatwych pytań. Najlepsze okazały się dziewczyny z klasy 3a: Aida August, ALicja Karwowska i Patrycja Bucholtz.
Konkurs przygotowała pani Iwona Byner.
Wolontariusz Roku 2017
Wolontariusz Roku 2017Miło nam ogłosić, że Magdalena Wesołowska z klasy 3c została jedną z wyróżnionych wolontariuszek roku 2017. 4 grudnia z rąk Prezydenta Grudziądza odebrała dyplom oraz nagrodę pieniężną za swoją pracę na rzecz Wolontariatu. Serdecznie gratulujemy i życzymy wiele sił i wytrwałości w dalszej, bezinteresownej pracy dla potrzebujących.
Świąteczna niespodzianka w języku angielskim

Dnia 14 grudnia grupa uczniów z klasy 2A pod opieką pani Grażyny Otolskiej - Mróz odwiedziła sześciolatków w Miejskim Przedszkolu "Kopernik" przy ul. Konarskiego. Gimnazjaliści przygotowali program "Świąteczna niespodzianka w języku angielskim". Dzieci poznały i śpiewały piosenkę "We wish you a Merry Christmas ". Przedstawiały się i dziękowały Mikołajowi za upominki w języku angielskim. Doskonaliły słownictwo związane ze Świętami. Utrwalały nazwy kolorów, pracując ze świątecznymi kolorowankami pod czujnym okiem starszych koleżanek i kolegów.Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w zajęcia. Przemiłe spotkanie i nowe doświadczenie.

WE WISH YOU A MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR 2018!
Konkurs na Kartę bożonarodzeniową
NewsyRozstrzygnięto konkurs plastyczny na Najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową. I miejsce zajęła Monika Laskowska z kl. 2a, II - Zuzanna Zagrabska z 2a a III - Sandra Knorst Z kl. 3b. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Najciekawsze prace można obejrzeć na holu II piętra.

Interdyscplinarny Konkurs o Wielkich Polakach
Interdyscplinarny Konkurs o Wielkich Polakach7 grudnia odbył się szkolny etap Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach. W tym roku szkolnym postacią wybraną do zmagań konkursowych jest św. Siostra Faustyna Kowalska, jej życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski.
W konkursie wzięły udział 3 uczennice. Miło nam ogłosić, że Aleksandra Soja z kl. 2b zdobyła 76 pkt. i awansowała do kolejnego etapu.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki. Etap rejonowy odbędzie się 1 lutego w naszej szkole.
Andrzejki
Andrzejki30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Na dużej przerwie hol II piętra zamienił się w salon wróżb i przepowiedni. Wróżka Aida i wróżka Alicja przepowiadały przyszłość zaglądając do magicznych kul, natomiast wróżki Marta i Patrycja wróżyły z pomocą kart, kubków i innych tajemnych akcesoriów. Atmosferę magii dopełniały nimfy i amorek zachęcający uczniów gimnazjum do spojrzenia w przyszłość.
Andrzejkowe zabawy przygotował Samorząd Uczniowski.

Kiermasz Świąteczny
Kiermasz Świąteczny5 i 6 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Sprzedawano ręcznie wykonane stroiki i ozdoby świąteczne, kartki bożonarodzeniowe, pierniki i różne ciasta. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców osiedla, uczniów i pracowników szkoły. Dochód ze sprzedaży został przekazany na rzecz szkoły. Za przygotowanie kiermaszu i ozdób odpowiadały panie Aleksandra Jabłońska i Marta Szymborska a za sprzedaż uczennice z kl. 2c.

MARTA SZYMBORSKA
Inspektor ochrony